کد خبر: 68546
A
وزیر صمت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اقدامات وزارت تحت امرش برای تعیین تکلیف شرکت‌های دریافت‌کننده یک میلیارد یورو ارز دولتی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش دیده بان ایران، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگویی درباره نامه رییس جمهور به ۴ وزیر برای پیگیری یک میلیارد یورو ارز دولتی که برای واردات کالا‌های اساسی اختصاص داده شده بود، گفت: ارز‌های تخصیص یافته تا یک ریال آخر پیگیری می‌شود و دولت نیز درباره سرنوشت این ارز‌های دولتی جدی است.

وی با بیان اینکه وزارتخانه‌های مختلف بر نحوه تخصیص و بازگشت ارز دولتی نظارت دارند، افزود: بانک مرکزی، وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، بهداشت و صنعت، معدن و تجارت تمام تلاش خود را برای اجرای دستور رییس جمهور و تعیین تکلیف ارز دولتی به کار می‌برند.

این عضو کابینه دوازدهم اظهار کرد: دستور رییس جمهور اجرایی شده است و مسئولان وزارت صمت اطلاعات شرکت‌های دریافت‌کننده ارز دولتی را در سامانه‌ها بررسی کردند تا با تطبیق افرادی که ارز دولتی دریافت کردند با مدارک گمرک، مشخص شود این افراد کالا وارد کشور کرده‌اند یا نه.

رحمانی اضافه کرد: نمی‌توان ادعا کرد تمام ارز دولتی پرداخت شده، وارد کشور نشده یا سوءاستفاده‌ای در این زمینه رخ داده است، ممکن است بخشی از این ارز در فرآیند واردات و مسیر حمل باشد یا موانعی برای واردات کالا وجود داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: افرادی که ارز دولتی دریافت کردند، اما علاوه بر تمام شدن مهلت قانونی، کالایی وارد کشور نکردند و دلیل قانع کننده‌ای نیز برای عدم واردات کالا ندارند، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. / باشگاه

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر