کد خبر: 68605
A

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است که حذف ۴ صفر از پول ملی تأثیری در کاهش نرخ تورم ندارد و اصولا ثبات نرخ ارز، افزایش اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری از اولویت‌ها و ملزومات اقتصاد کشور است.

به گزارش دیده بان ایران؛ منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه جدید دولت مبنی بر حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: اکنون زمان مناسبی برای اجرای این طرح نیست، چراکه اقدامات اولیه مثل مهار تورم برای آن انجام نشده است.

وی افزود: هنوز برخی از کالاها با دلار 4200 تومانی وارد و با دلار 12 هزار تومانی قیمت‌گذاری می‌شود، اگر دست واسطه‌ها کوتاه شود، قیمت کالاها نیز کاهش خواهد یافت، بنابراین باید اول به این موضوعات رسیدگی کرد و بعد به دیگر مسایل از جمله حذف صفر از واحد پول ملی پرداخته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه شرایط فعلی اقتصاد کشور برای تغییر واحد پول ملی مناسب نیست، اظهار داشت: اگر چهار صفر از پول ملی برداشته شود، ذهن مردم درگیر می‌شود و احتمال دارد که اشتباهاتی در محاسبات رخ دهد که به راحتی قابل جبران نباشد.

مرادی، ثبات نرخ ارز، افزایش اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری را از اولویت‌ها و ملزومات اقتصاد کشور دانست و گفت: اگر برداشتن صفرهای پول ملی عملیاتی شود، وقتی یک محقق بخواهد برای تحقیقی آمار و ارقام را جمع کند با مشکلاتی مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه حذف 4 صفر از پول ملی تأثیری در کاهش نرخ تورم ندارد، خاطرنشان کرد: بعد از اجرای کامل این طرح، بازار تحت شرایط روانی، شاهد رونقی کمتر از یک هفته‌ای می‌شود، اما اتفاق خاصی در شرایط بازار و قیمت‌ها ایجاد نخواهد کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر