کد خبر: 69444
A
فرمانده پلیس راه کشور:

فرمانده پلیس راه کشور گفت: پلیس با انجام طرح‌های پیشگیرانه، برای کاهش 12 درصدی سوانح جاده‌ای کشور در سال جاری هدف‌گذاری کرده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ سردار سیدتیمور حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان مرکزی به لحاظ موقعیت، یکی از حساس‌ترین محورهای مواصلاتی کشور را دارد و عمده ترددهای تجاری در حوزه بار و مسافر از محورهای مواصلاتی این استان صورت می‌گیرد.

 

وی افزود: سهم استان به لحاظ وقوع تصادفات سهم ‌قابل توجهی است؛ به طوری که سال گذشته بالغ بر 400 نفر در تصادفات رانندگی در این استان جان خود را از دست دادند. تلاشی که در سال‌های گذشته در استان صورت گرفته توانسته تا حد 60 درصد کاهش تلفات را به همراه داشته باشد. با ظرفیت خوبی که در استان وجود دارد، انتظار ما بر این است که این رقم کاهش چشمگیر و مناسبی را داشته باشد.

 

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به تصادفات و تلفات جاده‌ای در کشور گفت: این آمار در چهار ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، اما این‌ میزان کاهش با آنچه در چشم انداز سال 98 دیده شده هنوز فاصله دارد.

 

حسینی بیان کرد: پلیس تصمیم دارد از سال 99 شماره گذاری پراید را متوقف کند که امیدواریم این اتفاق رخ دهد و ما بتوانیم در یک بازه 15 تا 20 ساله این وسیله را از چرخه ترافیک خارج کنیم.

 

وی اضافه کرد: همچنین برای سال جاری نصب 2 هزار دوربین جدید پیش بینی شده ولی نکته مهم این است که باید تلاش کرد از آنچه موجود است استفاده حداکثری کرد.

 

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر