کد خبر: 73026
A
رئیس هیئت مدیره مرغ تخم‌گذار:

نبی پور از افزایش یک هزار تومانی نرخ تخم مرغ در بازار خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛  ناصر نبی‌پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران ، از افزایش یک هزار تومانی نرخ تخم مرغ نسبت به هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 7 هزار و 600 تا 7 هزار و 700 تومان معادل شانه‌ای 15 هزار و 200 تا 15 هزار و 300 تومان است.

 

وی پایان محرم و صفر و ازدیاد تقاضا همزمان با برگزاری مراسم عروسی و جشن ها، رونق صادرات به افغانستان و آغاز مجدد صادرات به عراق را دلیل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اعلام کرد.

 

نبی پور ادامه داد: سازمان حمایت قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده را 8 هزار و 900 تومان معادل شانه‌ای 17 هزار و 800 تومان اعلام کرده است که نرخ فعلی بازار با این قیمت همخوانی دارد.

 

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را 7 هزار و 740 تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی تخم مرغ درب مرغداری بیانگر خروج مرغداران از حاشیه زیان است، اما زیان 6 ماهه گذشته آن‌ها به شدت وحشتاک بوده است چرا که هر کیلو تخم مرغ به طور متوسط با نرخ 5 هزار و 700 تومان در بازار فروخته می‌شد که این نرخ با قیمت مصوب 2 هزار تومان فاصله دارد.

 

وی درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ بیان کرد: بنابر آمار تا پایان شهریور 14 هزار تن تخم مرغ به بازار‌های هدف صادر شده که با احتساب ماه‌های مهر و آبان میزان صادرات حداکثر 17 هزار تن خواهد بود.


نبی پور ادامه داد: با توجه به مشکل کمبود تخم مرغ در پاکستان و اوکراین، عراق یک هفته‌ای است که برای تامین نیاز خود به سمت ایران آمده است.

 

این مقام مسئول تولید روزانه تخم مرغ را بالای 2 هزار و 800 تا 2 هزار و 900 تن اعلام کرد و افزود: با احتساب مصرف داخل روزانه 250 تا 270 تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور بوده که زمینه را برای زیان مرغداران در بازار فراهم کرده است.

 

رئیس هیئت مدیریه اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در پایان با بیان اینکه تاکنون گزارشی از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان نداشتیم، تصریح کرد: هم اکنون تنها مسئله مرغداران قیمت تخم‌مرغ است چرا که آن‌ها در ماه‌های اخیر به طور متوسط در فروش هر کیلو تخم‌مرغ 2 هزار تومان متضرر شدند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر