کد خبر: 73882
A

مسئولان به دنبال آن هستند که مشکلات مردم را به حداقل برسانند ، بیشتر اصناف مسئولان را همراهی می کنند اما عده قلیلی نیز در جامعه اصناف و بازریان هستند که تنها منافع خود را دنبال و در صورت عدم نظارت ممکن است از این شرایط سوء استفاده کنن

به گزارش دیده بان ایران؛ رییس بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: بسیج اصناف با داشتن ۵۰۰ هزار عضو در نظارت و بازرسی بر بازار و کنترل قیمت‌ها، اتاق اصناف را همراهی و نیروی مورد نیاز این بخش را تامین می‌کند.

غلامرضا حسن پور در گفت و گویی اظهار کرد: کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به وفور در انبارها،فروشگاه ها و گمرکات کشور وجود دارد و کمبود هیچ کالایی را شاهد نیستم بلکه برای ماه های آینده نیز ذخایر قابل اطمینانی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین برای برخی مردم نگرانیهایی برای افزایش قیمت سایر کالاها ایجاد شده است افزود: اصناف و بازاریان ما به طور قطع انصاف را در مبادلات تجاری روزمره خود رعایت می کنند؛ همه اصناف در کنار اینکه خود فروشنده هستند در موارد متعدد دیگر خریدار هستند و هر گونه افزایش قیمت برای خود آنها نیز مشکل ایجاد خواهد کرد.

رییس بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور ادامه داد: مسئولان به دنبال آن هستند که مشکلات مردم را به حداقل برسانند ، بیشتر اصناف مسئولان را همراهی می کنند اما عده قلیلی نیز در جامعه اصناف و بازریان هستند که تنها منافع خود را دنبال و در صورت عدم نظارت ممکن است از این شرایط سوء استفاده کنند.

بسیجیان برای بازرسی بر اصناف وارد بازار می‌شوند

وی تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در تماس تلفنی که با بسیج اصناف داشتند خواستار همکاری بیشتر بسیج به ویژه برای نظارت بر بازار شدند که از طرف ما نیز مورد موافقت قرار گرفت.

حسن پور گفت: بسیج اصناف با داشتن ۵۰۰ هزار نفر عضو برای نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها اتاق اصناف را در بازرسی‌ها همراهی و نیروی مورد نیاز این بخش را تامین می‌کند.

وی با اشاره به الزاماتی که برای اجرای این طرح مورد نیاز است گفت: مسئولیت نظارت و بازرسی بر عهده اتاق‌های اصناف است و بسیج اصناف فقط تیم‌های بازرسی را همراهی می‌کند.

حسن پور گفت: بسیج اصناف با داشتن ۵۰۰ هزار نفر عضو در نظارت و بازرسی بر بازار و کنترل قیمت ها، اتاق اصناف را همراهی و نیروی مورد نیاز این بخش را تامین می‌کند.

وی افزود: ۵۰۰ هزار نفر عضو در بسیج اصناف و بازریان داریم که برای این بازرسی‌های از ظرفیت‌های خود بسیج اصناف استفاده می‌شود و از سایر بخش‌های بسیج کمک گرفته نمی‌شود.

گزارش گران فروشی‌ها به بسیج اصناف

رئیس بسیج اصناف و بازریان اظهار داشت: از بازرسی‌های که انجام می‌شود یک برگه نیز به بسیج اصناف ارسال خواهد شد تا بتوان پیگیری‌های بعدی را برای رسیدن به نتیجه انجام داد.

حسن پور گفت: نظارت بر کارخانجات مواد غذایی نیز بسیار مورد اهمیت است، زیرا اصناف تولیدات آن‌ها را به فروش می‌رسانند و گلوگاه‌ها از مبدا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

سازمان حمایت قیمت همه کالا‌ها را به طور شفاف اعلام کند

وی از مردم نیز خواست که هر گونه گران فروشی و احتکار را در کنار اعلام به سامانه ۱۲۴ به بسیج اصناف نیز گزاش دهند تا با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی تاکید کرد: لازم است که قیمت‌های کالا و خدمات توسط سازمان حمایت و سایر دستگاه به طور شفاف اعلام شود تا در بازرسی‌ها به هیچ کسبه‌ای ظلم نشود./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر