کد خبر: 74996
A
هادی قوامی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه:

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ دلار در بازار بیشتر از نرخ دلار در بودجه سال 99 است. بنابراین دولت از دلار در بودجه سال آینده درآمد پنهانی دارد. این موضوع را در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق شفاف خواهیم کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ هادی قوامی نماینده اسفراین و نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین به نرخ دلار در بودجه سال 99 اشاره کرد و گفت: دلار نیمایی در بودجه سال آینده 8500 تومان دیده شده است و برای کالاهای اساسی هم 4200 تومان است.

 

او ادامه داد: نرخ دلار در بازار بیشتر از نرخ دلار در بودجه سال 99 است. بنابراین دولت از دلار در بودجه سال آینده درآمد پنهانی دارد. این موضوع را در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق شفاف خواهیم کرد.

 

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ اینکه چه میزان از درآمدهای بودجه سال آینده محقق می‌شود گفت: حدود 70 تا 80 درصدِ آنچه مربوط به نفت است محقق می‌شود. همچنین 90 درصد درآمدی که از مالیات در بودجه دیده شده است محقق خواهد شد.

 

قوامی با تاکید بر اینکه باید به سمت گسترش پایه‌های مالیاتی در بودجه برویم گفت: باید به سمت و سویی برویم که پایه‌های مالیاتی در بودجه گسترش پیدا کند؛ برای مثال مالیات بر عایده سرمایه یا مالیات بر کانال‌های دیگری که در حال حاضر بسته است باید اخذ شود. البته باید ملاحظاتی را در نظر گرفت.

 

او همچنین سهم مالیات در بودجه سال 99 را این‌طور برآورد کرد: در بودجه از حدود 485 هزار میلیارد تومان، 170 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی است./ اعتمادآنلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر