کد خبر: 78332
A

٧٠درصد واردات نفت چین از کشورهای اوپک و اوپک پلاس تامین می شود. شکل بالا را ببینید. ‏ویروس کرونا⁩ باعث توقف ١٨ پالایشگاه چین، کاهش ٢٠درصدی تقاضای نفت در این کشور شده که روزانه ٣میلیون بشکه از تقاضا را کم کرده است. وقتی شرایط سخت می شود، رقابت شدیدتر می شود، پس کشورها سعی می کنند به هر شکل ممکن کمترین میزان صادراتشان در چین را از دست بدهند. ‏ قاعدتا بیشترین صادرات نفت ایران در شرایط تحریم به چین است.کاهش شدید واردات نفت چین و رقابت شدید فروشندگان دیگر،فروش نفت ایران را محدودتر می کند. نفت برنت تا ٥٦دلار پایین آمده است. یعنی همان مقدار کم صادرات، درآمد کمتری را به ایران می رساند. به عبارت دیگر: فروش کمتر با قیمت کمتر!

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ ویروس کرونا⁩ باعث توقف ١٨ پالایشگاه چین، کاهش ٢٠درصدی تقاضای نفت در این کشور شده که روزانه ٣میلیون بشکه از تقاضا را کم کرده است.

 وقتی شرایط سخت می شود، رقابت شدیدتر می شود، پس کشورها سعی می کنند به هر شکل ممکن کمترین میزان صادراتشان در چین را از دست بدهند.

قاعدتا بیشترین صادرات نفت ایران در شرایط تحریم به چین است.کاهش شدید واردات نفت چین و رقابت شدید فروشندگان دیگر،فروش نفت ایران را محدودتر  می کند.

نفت برنت تا ٥٦دلار پایین آمده است. یعنی همان مقدار کم صادرات، درآمد کمتری را به ایران می رساند. به عبارت دیگر: فروش کمتر با قیمت کمتر!

تاثیر آتی کرونا بر اقتصاد چین علاوه بر محدودکردن صادرات نفت ایران، می تواند در آینده سهم ایران را از بازار نفت چین کاهش دهد. حتی درصورت لغوتحریم!

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر