کد خبر: 82216
A

به نوشته روزنامه وال‌استریت‌ژورنال، نیویورک مدعی شده یکی از شعب «بانک صنعتی کره» واقع در منهتن نیویورک سال ۲۰۱۰ برای ایران پولشویی کرده است. داره خدمات مالی ایالت نیویورک گفته این بانک به اتهام قصور در راه‌اندازی و داشتن نظامی مناسب برای نظارت بر مبادلات مالی در سال ۲۰۱۰ باید مبلغ ۳۵ میلیون دلار جریمه پرداخت کند. روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به استناد یک سند از اداره خدمات مالی نیویورک ادعا کرده فردی به نام «کنث زونگ» از سال ۲۰۱۱ از طریق حساب‌هایش نزد این بانک بیش از ۱ میلیارد دلار «مبادله غیرقانونی» به نیابت از تهران انجام داده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نوشته روزنامه وال‌استریت‌ژورنال، نیویورک مدعی شده یکی از شعب «بانک صنعتی کره» واقع در منهتن نیویورک سال ۲۰۱۰ برای ایران پولشویی کرده است. 

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک گفته این بانک به اتهام قصور در راه‌اندازی و داشتن نظامی مناسب برای نظارت بر مبادلات مالی در سال ۲۰۱۰ باید مبلغ ۳۵ میلیون دلار جریمه پرداخت کند. 

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به استناد یک سند از اداره خدمات مالی نیویورک ادعا کرده فردی به نام «کنث زونگ» از سال ۲۰۱۱ از طریق حساب‌هایش نزد این بانک بیش از ۱ میلیارد دلار «مبادله غیرقانونی» به نیابت از تهران انجام داده است.

در این سند ادعا شده زونگ مقام‌های بانک را متقاعد کرده که دولت ایران به او بابت مصالح ساختمانی که او فروخته پول نقد بدهکار است. 

یک سخنگوی بانک مذکور گفته که حساب‌های بانکی مرتبط با این فرد از سال گذشته و بعد از تشدید تحریمهای آمریکا علیه ایران مسدود شده است.

علیه زونگ در آمریکا به ۴۷ اتهام مرتبط با نقض تحریم‌های ایران کیفرخواست صادر شده است. او تا اواخر سال ۲۰۱۸ در کره جنوبی بازداشت بوده است. 

مقام‌های نیویورک مدعی شده‌اند بانک صنعتی کره علی‌رغم هشدارها از استقرار نظام نظارتی مناسب برای جلوگیری از پولشویی خودداری کرده‌اند.

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر