کد خبر: 82410
A

کویت اعلام کرد با هدف جلوگیری از نوسانات قیمت نفت و کاهش آن، تولید خود را کاهش داده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ خبرگزاری کویت (کونا) روز پنجشنبه به نقل از وزیر نفت این کشور نوشت: کویت با هدف حمایت از بازار جهانی نفت که به دلیل کاهش تقاضا و پر بودن انبارها، نوساناتی را تجربه می‌کند، این تصمیم را اتخاذ کرده است.

«خالد الفاضل» اظهار داشت: کشورش از نظر حس مسئولیت پذیری و در پاسخ به اوضاع بازار نفت، کاهش عرضه نفت به بازارهای جهانی را آغاز کرده است.

وی افزود: به رغم اینکه توافق اوپک پلاس قرار است از حدود یک هفته بعد به مرحله اجرا درآید، کویت از امروز (پنجشنبه) تصمیم گرفت تولید و عرضه به بازار جهانی خود را کاهش دهد.

الفاضل که در عین حال وزیر برق و آب نیز هست این موضوع که کویت تحت فشار قرار گرفته تا تولید نفت خود را پیش از آغاز ماه می میلادی (زمان اجرایی شدن توافق "اوپک پلاس") کاهش دهد را رد کرد.

وزیر نفت کویت با تاکید بر اهمیت حفظ روحیه انجام کار تیمی و گروهی برای مقابله با تهدیداتی که به دلیل ویروس کورونا وجود دارد بر لزوم پیروی از کاهش تولید نفت همه کشورهای عضو تاکید کرد.

توافق گروهی "اوپک پلاس " که کویت نیز در آن عضویت دارد و قرار است از اول ماه " می‌" به مرحله اجرا در آید مقرر کرد که کشورهای این گروه تولید محصولات نفتی خود را روزانه ۹.۷ میلیون بشکه در روز در ماههای می و ژوئن ۲۰۲۰ کاهش دهند.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر