کد خبر: 86069
A

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اختلاف قیمت ارز برای جلوگیری از خروج گندم از استان و کشور باید مجوز غله وجود داشته باشد در غیر این صورت قاچاق محسوب می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ غلامعلی گنجعلی اظهار داشت: بنابر آخرین آمار تاکنون بیش‌از۲۸ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری و تحویل سیلوها شده است.

وی بیان کرد: خرید تضمینی گندم در سیستان و بلوچستان بدون هیچ مشکلی در حال انجام بوده و ظرفیت ذخیره سازی استان مطلوب و با کیفیت خوبی است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان  با بیان اینکه موجودی سیلو و کارخانجات آرد باعث شده در تامین نیاز نانوایی‌ها مشکلی نداشته باشیم، افزود: هم‌اینک با توجه به نیاز کشور و اختلاف قیمت ارز در داخل و خارج، هرگونه خروج گندم بدون مجوز غله حکم قاچاق دارد و با آن ها برخورد جدی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته مشکلی در زمینه خروج گندم از سیستان و بلوچستان  وجود نداشت گفت: اختلاف دلار در کشور و کشورهای همسایه باعث ایجاد محدودیت خروج گندم شده و تاکنون هیچ‌گونه محموله‌ای در این خصوص کشف نشده است.

گنجعلی ادامه داد: نیروی انتظامی باید ورود و خروج کمباین‌ها و تمامی محموله‌های گندم را کنترل کند و خروج گندم از سیستان و بلوچستان بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل غله امکانپذیر نیست.

منبع: عصرایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر