کد خبر: 8937
A
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:‌

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ معادل پنج هزار میلیارد تومان ازصندوق توسعه ملی ویک هزارمیلیارد تومان در لایحه بودجه سال 96 برای حفظ اشتغال درشرایط خشکسالی به ویژه درمناطق روستایی اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علی ربیعی طی مصاحبه ای اظهار داشت: دولت تدبیر و امید معادل پنج هزار میلیارد تومان ازصندوق توسعه ملی ویک هزارمیلیارد تومان در لایحه بودجه سال 96 برای حفظ اشتغال درشرایط خشکسالی به ویژه درمناطق روستایی اختصاص داده است.

وی با اشاره به آسیب دیدن بخش کشاورزی در شماری از استان های کشور ناشی از خشکسالی های سال های گذشته اظهار کرد: این مبالغ با تاکید بر مشاغل روستایی و با هدف حفظ ظرفیت نیروی کار در بخش کشاورزی با ایجاد درآمدهای جانبی اختصاص یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:‌صندوق کارآفرینی امید نیز 100 میلیارد تومان اعتبار برای گردشگری روستایی، بوم گردی و صنایع مرتبط در سال 95 در نظر گرفته است.

ربیعی در ادامه ظرفیت های استان فارس در بخش گردشگری را یادآور شد و گفت: گروهی از هلدینگ های گردشگری را به این استان می فرستیم تا با توجه به ظرفیت های خوب گردشگری، در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهره برداری از واحد تولید شیرخشک در سفرش به این استان گفت:‌ این طرح که با سرمایه گذاری چهار میلیارد تومانی به بهره برداری رسید، به تقویت ظرفیت شیرخشک در کشور کمک می کند.

وی ادامه داد:‌ در زمینه شیرخشک، نیازمندی هایی در داخل کشور وجود دارد که تقویت زیرساخت های تولید این فرآورده، هم از خروج ارز جلوگیری می کند و هم زمینه صادرات را فراهم می کند.

ربیعی اظهار کرد:‌ امروز صنایع شیر و فرآورده های لبنی ایران در حال صادرات محصولات خود به کشور روسیه هستند که سرمایه گذاری در این حوزه به تقویت صادرات منجر می شود.

سفر 2 روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان فارس چهارشنبه و با شرکت وی در جلسه شورای اشتغال استان فارس آغاز شد.

شرکت در همایش بررسی و تحلیل قانون مشاغل سخت و زیان آور، آیین رونمایی از نظام جدید طبقه بندی مشاغل و سامانه ثبت قرارداد های کار، افتتاح بخش دیالیز و سی تی اسکن بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز و افتتاح پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی و فاز نخست مجموعه ورزشی کارگران مرودشت از برنامه های روز پنجشنبه ربیعی در سفر به فارس بود.


منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر