کد خبر: 90153
A

سرانجام پس از طرح نام گزینه‌های متعدد از جمله محمد اتابک، خداداد غریب پور، علیرضا رزم حسینی و محمد خوش چهره برای تصدی وزارت صنعت،معدن و تجارت، یک منبع مطلع از تصمیم و جمع‌بندی نهایی رئیس جمهور برای معرفی دکتر جعفر سرقینی خبر داد‌. این منبع همچنین با اشاره به دیدار چند روز گذشته رییس جمهور با سرقینی، از انجام مراحل اداری و معرفی او به مجلس شورای اسلامی پس از تعطیلی مجلس خبر داد‌.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سرانجام پس از طرح نام گزینه‌های متعدد از جمله محمد اتابک، خداداد غریب پور، علیرضا رزم حسینی و محمد خوش چهره برای تصدی وزارت صنعت،معدن و تجارت،  یک منبع مطلع از تصمیم و جمع‌بندی نهایی رئیس جمهور برای معرفی دکتر جعفر سرقینی خبر داد‌.
 
این منبع همچنین با اشاره به دیدار چند روز گذشته رییس جمهور با سرقینی، از انجام مراحل اداری و معرفی او به مجلس شورای اسلامی پس از تعطیلی مجلس خبر داد‌.
 
گفتنی است جعفر سرقینی که پس از عدم رای اعتماد مجلس به مدرس‌خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شد، متولد سال ۱۳۳۷ در شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی و دارای دکترای کانه آرایی از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا است.
 
او از چهره های خوشنام، با تجربه و متخصص وزارت صمت است که از ابتدای دولت تدبیر و امید تا بهمن ۹۸ به عنوان معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت فعالیت می‌کرد اما در آن زمان از سوی وزیر سابق صمت کنار گذاشته شد.
 
معاون معدنی وزارت صنایع و معادن، مدیر عامل شرکت کل معادن ایران، سرپرست شرکت آسکوتک، مدیرعامل شرکت آلومینوم ایران (ایرالکو)، مدیر کل معادن و فلزات آذربایجان شرقی و مدیر کل دفتر برنامه ریزی وزارت معادن و فلزات از جمله سوابق او است.
 سرقینی همچنین در دانشگاههای تهران و سهند به عنوان استادیار تدریس کرده و دارای تالیفاتی در حوزه معدن است. عضو موسس انجمن مهندسی معدن و عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز از سوابق حرفه ای او است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر