کد خبر: 93817
A

رحمت الله فیروزی پوربادی عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم با اشاره به اقدام غیر قانونی ایرلاین ها در افزایش قیمت گفت:اجرای کف قیمت شدنی نیست؛ هم به دلیل ضعف نظارت و هم این‌که بالاخره ایرلاین‌ها وقتی ببینند پروازشان خالی است و فروش نرفته، مجبور می‌شوند بلیت را با قیمت ارزان‌تر بفروشند تا پرواز پر شود‌.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛در اواسط مهر ماه سال جاری، انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا قرار است هواپیماها از 60 درصد از ظرفیت خود برای حمل و نقل مسافران استفاده کرده و ما به التفاوت آن از محل افزایش قیمت بلیط جبران خواهد شد.

پس از این تصمیم، نرخ نامه جدید بلیط پروازهای داخلی منتشر شد که طبق آن، قیمت بلیط هواپیما از آبان ماه سال جاری حداقل 155 درصد افزایش پیدا می کرد. این ماجرا با اعتراض مردم و رسانه ها روبرو شد. در نهایت رییس سازمان هواپیمایی کشوری از توقف افزایش قیمت بلیط خبر داد. وی با اشاره به اینکه از اول آبان ماه ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما باید رعایت شود و بر آن نظارت می‌کنیم، گفته است: تا هفته آینده که تکلیف قیمت بلیت هواپیما مشخص می‌شود، اما افزایش نرخ آن متوقف شده است

رحمت الله فیروزی پوربادی عضو کمیسیون عمران  مجلس یازدهم با اشاره به اقدام غیر قانونی ایرلاین ها در افزایش قیمت گفت:در جلسه کمیته بررسی قیمت گذاری بلیت هواپیما در کمیسیون عمران که با حضور سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران شرکت های هواپیمایی در این هفته برگزار می شود خوب است انجمن صنفی آژانس های گردشگری هم حضور یابند و نظرات شان را بیان کنند. نگاه مجلس این است که تصمیم معقول و منصفانه ای که به نفع همه باشد گرفته شود.
 
این نماینده مجلس با اشاره به اقدام غیر قانونی اجرای کف قیمت گفت: این اجرای کف قیمت شدنی نیست؛ هم به دلیل ضعف نظارت و هم این‌که بالاخره ایرلاین‌ها وقتی ببینند پروازشان خالی است و فروش نرفته، مجبور می‌شوند بلیت را با قیمت ارزان‌تر بفروشند تا پرواز پر شود‌.

منبع: عصر خبر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر