کد خبر: 9445
A

تولید نفت نیز به 2میلیون و 800 هزار بشکه در روز افزایش یافته است خرید گندم از کشاورزان هم از 4 و نیم میلیون تن در سال 92 به 11میلیون و 500 هزار تن رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : براساس جدیدترین آمارها تورم آذر ماه به هفت و 2 درصد و تورم نقطه به نقطه از 6 و 9 درصد به 6 و یک درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، نوبخت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان افزود : از ابتدای سال تاکنون به 18هزار و 823 واحد راکد یا نیمه فعال 12هزار و 900میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت : تولید نفت نیز به 2میلیون و 800 هزار بشکه در روز افزایش یافته است  خرید گندم از کشاورزان هم از 4 و نیم میلیون تن در سال 92 به 11میلیون و 500 هزار تن رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود : برای سال آینده رشد هفت و هفت دهم درصد در نظر گرفته شده است. 

نوبخت افزود : بر اساس آمار مجامع جهانی رشد اقتصادی ایران 6 و 6 دهم درصد است اما منتقدان داخلی حتی این آمار را  نیز قبول ندارند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش قیمت دلار نیز گفت : قیمت دلار واقعی نیست و با برنامه ریزهای انجام شده  قیمت دلار کاهش می یابد و  قیمت دلار در بودجه سال آینده 3 هزار و 300 تومان تعیین شده است.

معاون رئیس جمهور گفت : دولت از 2 طریق تخصیص اعتبار به طرح های نیمه تمام بخش خصوصی و اختصاص اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی سعی بر خروج این واحدها از رکود و افزایش رشد اقتصادی برنامه ریزی کرده است.

نوبخت همچنین افزود : اعتبارات عمرانی کشور در سال آینده 12 درصد و اعتبارات تملک دارایی برای هرمزگان 48درصد افزایش یافته است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر