کد خبر: 97260
A

بانک آینده ۱۰۰ درصد سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال (مالک پروژه بازار بزرگ ایران – ایران مال) را از طریق مزایده به شکل نقد و اقساط می‌خواهد بفروشد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بانک آینده 100 درصد سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال (مالک پروژه بازار بزرگ ایران – ایران مال) را از طریق مزایده به شکل نقد و اقساط می‌خواهد بفروشد. این آگهی توسط بانک آینده درحالی منتشر شده که پیش از این نیز بحث واگذاری ایران‌مال مطرح بود.

به نظر می رسد مباحث مالی و فساد مطرح شده که در یک سوی آن شهرداری دوره قالیباف و در سوی دیگر آن نهادهای دیگر است بانک را مجاب کرده که پروژه عظیم را به صورت نقد و اقساط به فروش برساند هر چنداین رقم سنگین به معنای نفروختن آن است چرا که قدرت خرید ایران مال سرمایه عظیمی می خواهد. مگر این که یک یا چند نهاد خاص مشتری پشت پرده این مزایده باشند!

photo_2020-12-10_20-33-55

پیش از این، مدیر عامل بانک آینده از عرضه اولیه سهام ایران‌مال در بورس خبر داده بود.

محمد فطانت نیمه شهریور ماه امسال اعلام کرده بود: اصلاح ساختار مالی و نسبت‌های نظارتی به ویژه نسبت کفایت سرمایه و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و سایر روش‌ها و ثبت شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال نزد سازمان بورس و دستور کار هیات مدیره بانک آینده بوده که نتیجه آن پس از تایید مراجع نظارتی در زمان تحقق از طریق سامانه کدال اطلاع‌رسانی خواهد شد.

با این حال به نظر می‌رسد بانک آینده تصمیم گرفته به جای عرضه اولیه سهام ایران‌مال، 100 درصد آن را به شکل مزایده واگذار کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر