کد خبر: 99732
A

شرکت توانیر با انتشار اطلاعیه‌ای از مردم خواسته است با کاهش حداقل یک تا دو درجه از دمای منازل، محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق، امکان استمرار تامین انرژی را برای همه هموطنان فراهم آورند.

به گزارش دیده بان ایران؛ شرکت توانیر با انتشار اطلاعیه‌ای از مردم خواسته است با کاهش حداقل یک تا دو درجه از دمای منازل، محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق، امکان استمرار تامین انرژی را برای همه هموطنان فراهم آورند.

توانیر یادآور شده است: خاموشی های ایجاد شده قابل برنامه ریزی از قبل نبوده و تنها با ۱۰ درصد کاهش مصرف گاز و برق، امکان استمرار تامین مطمئن گاز و برق در کشور فراهم خواهد بود.

به دلیل مصرف بیش از حد گاز در هفته های اخیر و با توجه به اینکه سوخت بسیاری از نیروگاه ها، گاز شهری بوده و به دلیل عدم مصرف بهینه انرژی، محدودیت هایی در تامین سوخت نیروگاه های کشور ایجاد شد به طوری که تولید برق در برخی نیروگاه ها متوقف و از مدار خارج شد و این مشکل به قطعی برق به صورت پراکنده در سطح پایتخت و سایر شهرها دامن زد.

«مصطفی رجبی‌مشهدی» سخنگوی صنعت برق نیز امروز با اشاره به برخی خاموشی‌ها در تعدادی از کلان‌شهرهای کشور از جمله پایتخت به ایرنا گفت:‌ این خاموشی‌ها ناشی از کمبود سوخت نیروگاه‌هاست و به دلیل افزایش میزان مصرف گاز در بخش خانگی، ناشی از افزایش سرما، عرضه سوخت گاز به نیروگاه‌ها با محدودیت مواجه شده است.

رجبی‌مشهدی از تلاش برای تامین سوخت جایگزین برای این نیروگاه‌ها خبر داد و افزود: ‌طی ساعت‌های آینده و با عرضه سوخت این خاموشی‌ها برطرف خواهد شد.

به گزارش دیده بان ایران طی هفته های اخیر برخی از کارشناسان افزایش مصرف برق را استخراج بیت کوین مرتبط دانسته بودند.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر