کد خبر: 139053
A

استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه فرش ماشینی از فرش صد درصد پشم طبیعی سرمایه

به عقیده رییس کمیته فرش ماشینی انجمن صناع نساجی ایران، نوسانات قیمت مواد اولیه و مشکلات ناشی از تحریم‌ها از مهم‌ترین معضلات تولیدکنندگان صنایع فرش ماشینی هستند که در سالهای اخیر گسترش این صنعت را با چالش مواجه کرده است.

استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه فرش ماشینی از فرش صد درصد پشم طبیعی سرمایه

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ فرش تمام پشم طبیعی سرمایه که در چهاردهمین نمایشگاه فرش ماشینی، موکت و اقلام وابسته توسط گروه نساجی فرهی و فرش فرهی رونمایی شد مورد استقبال بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار گرفت.  این محصول که از محصولات نوآورانه نمایشگاه امسال بود از پشم طبیعی تولید داخل بافته‌شده و کاملاً مشابه فرش دستبافت است. تمامی مراحل تکمیل ازجمله ، شور ، ریشه ، شیرازه و پرز گیری این فرش کاملاً به‌صورت دستی و مشابه فرش دستبافت انجام می‌شود و قیمت آن حدوداً یک‌سوم فرش دستبافت باکیفیت مشابه است.

_DSC0049

علی فرهی مدیر گروه نساجی فرش فرهی در این ‌باره گفت: نمایشگاه امسال پس از مدتها نمایشگاه موفقی بود و مورد استقبال تولیدکنندگان و تجار قرار گرفت.

وی در خصوص دستاوردهای این نمایشگاه افزود: بیشترین تلاش ما معرفی ویژگی های محصول جدید فرش سرمایه بود که فکر می کنم به خوبی انجام شد. همچنین تلاش کردیم در حاشیه نمایشگاه با برگزاری جلسات هم اندیشی، ضمن ایجاد اتحاد و همدلی در بخش خصوصی، با بخش دولتی و قانونگذاران نیز به نتایج مثبتی برسیم.

فرهی در ادامه افزود: صنایع نساجی به‌ویژه صنعت فرش ماشینی با توجه به مزیت‌های کشور ما در زمینه تولید مواد اولیه ، نیروی کار جوان و سابقه کهن تولید فرش با حمایت‌های بیشتر و رفع موانع تولید و صادرات می‌تواند یکی از محورهای اصلی اشتغال‌زایی مولد و توسعه کشور باشد.

به عقیده رییس کمیته فرش ماشینی انجمن صناع نساجی ایران، نوسانات ق امیدواریم با رفع موانع کلان و جلوگیری از موازی کاری ها و حذف قوانین دست و پاگیر، سالهای آینده نام و شهرت فرش ماشینی ایران را همپای فرش دستبافت ایرانی در سراسر جهان بشنویم.

صق

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر