کد خبر: 101375
A

وزارت خارجه کره جنوبی با این حال از ادامه رایزنی‌ها با مقام‌های جمهوری اسلامی برای آزادی کاپیتان و کشتی و بازگشت همه خدمه خبر داده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ در حالی که روزگذشته وزارت خارجه ایران اعلام کرد که خدمه کشتی کره جنوبی می‌توانند ایران را ترک کنند، سئول می‌گوید تا زمانی که کشتی آزاد نشود، حضور خدمه برای نگهداری از آن ضرورت دارد.

وزارت خارجه کره جنوبی با این حال از ادامه رایزنی‌ها با مقام‌های جمهوری اسلامی برای آزادی کاپیتان و کشتی و بازگشت همه خدمه خبر داده است.

بر اساس این گزارش، هنوز بحث بر سر ترک یا باقی‌ ماندن خدمه در ایران ادامه دارد و چیزی قطعی نشده است.

خبرگزاری مهر نیز روز پنج‌شنبه، ۱۶ بهمن، به نقل از سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران نوشت: «به سفیر کره در تهران اطلاع دادیم که خدمه کشتی کره‌ای می‌توانند آزادانه کشور را ترک کنند یا اگر مایل هستند در ایران باقی بمانند.»

وی افزود: «امروز نیز کنسول آنها در بندرعباس بود و به کاپیتان کشتی دسترسی مستقیم پیدا کرد و البته از اینجا به بعد، تصمیم خدمه کشتی است که مایلند در ایران بمانند و یا ایران را ترک کنند.»

پیش از این اعلام شده بود که که خدمه کشتی ۲۰ نفر شامل پنج شهروند کره‌ جنوبی، ۱۱ تبعه میانمار، ۲ شهروند اندونزیایی و ۲ تبعه ویتنام هستند.

سپاه پاسداران ۱۵ دی‌ماه یک کشتی کره جنوبی را به دلیل آن چه «آلودگی نفتی و مخاطرات زیست‌محیطی» اعلام کرد در نزدیکی تنگه هرمز بازداشت کرد.

 

منبع: دیده بان ایران به نقل از خبرگزارش فرانسه

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر