کد خبر: 101731
A

مقتدا صدر رهبر جریان صدر امروز ( چهارشنبه) از عادی سازی روابط اسرائیل و عراق خبر داد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ تارنمای خبری عراقی " الفرات نیوز"، صدر تاکید کرد : ما عادی سازی روابط با اسراییل را نمی پذیریم و حتی اگر به قیمت جان مان تمام شود، اجازه تحقق یافتن به آن را نخواهیم داد.

وی گفت: ما اجازه بازگشت فساد به نهاد نخست وزیری در عراق را نمی دهیم و در عین حال از جایگاه و موقعیت دولت و موضع آن در مورد نقش سازمان ملل در انتخابات زودهنگام پارلمانی حمایت می کنیم.

صدر با تاکید بر لزوم تقویت ارتش و پلیس عراق و دفاع از آنها  افزود: ما با اقدامات تجاوزکارانه علیه نیروهای امنیتی مخالفیم.

رهبر جریان صدر در این گفت وگوی مطبوعاتی موافقت خود با نظارت سازمان ملل در انتخابات پارلمانی عراق را مشروط به عدم دخالت سایر کشورها در آن دانسته و از این نهاد بین المللی خواست تا رویکرد گفت وگوی فراگیر میان تمامی عراقی ها را در پیش بگیرد.

مقتدی صدر بر حمایت خود از برگزاری تظاهرات اصلاح طلبانه به شرط مسالمت آمیز بودن آن تاکید کرد.

از سوی دیگر «صفاء الموسوی» عضو سابق کمیساریای انتخابات عراق دیروز سه شنبه اعلام کرد که نظارت شورای امنیت بر انتخابات آتی عراق نقض حاکمیت این کشور به شمار می رود.

پیش از این نیز «کاطع الرکابی» عضو ائتلاف دولت قانون تاکید کرده بود که این ائتلاف با نظارت‌های بین المللی بر فرایند انتخابات عراق مخالف است.

کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرده که از ۷۱ کشور و سازمان بین المللی برای نظارت بر انتخابات این کشور دعوت به عمل آورده است.

وزارت خارجه عراق نیز اعلام کرده که از شورای امنیت خواسته است تا بر انتخابات پارلمانی در این کشور نظارت داشته باشد.

کمیساریای عالی انتخابات عراق تاریخ ۱۰/۱۰/۲۰۲۱ مصادف با ۱۸ مهر ۱۴۰۰ را به عنوان روز برگزاری انتخابات در این کشور اعلام کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر