کد خبر: 104249
A

کره‌شمالی امروز (جمعه) خاتمه روابط دیپلماتیک با مالزی را بر سر تصمیم آن برای مجاز دانستن استرداد یک مظنون کره‌شمالی به ایالات متحده اعلام کرد. در بیانیه وزارت خارجه مالزی آمده است که مالزی در پاسخ به این اقدام، سفارت خود در پیونگ یانگ را تعطیل می کند و به تمامی دیپلمات‌ها و کارمندان خود دستور بازگشت به کوالالامپور ظرف ۴۸ ساعت آینده را داده است.

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در بیانیه وزارت خارجه مالزی آمده است که مالزی در پاسخ به این اقدام، سفارت خود در پیونگ یانگ را تعطیل می کند و به تمامی دیپلمات‌ها و کارمندان خود دستور بازگشت به کوالالامپور ظرف ۴۸ ساعت آینده را داده است.

در این بیانیه آمده است: مالزی این تصمیم را محکوم کرده و آن را غیردوستانه و غیرسازنده دانسته که مغایر با روح احترام دوجانبه و حسن همجواری در جامعه بین‌المللی است.

این کشور تاکید کرده است: مالزی حق خود بر پاسخگویی به این تصمیم جمهوری دموکراتیک خلق کره را برای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی خود و در جهت منافع ملی‌اش محفوظ می‌داند.

مالزی یکی از چند کشور معدودی است که متحد کره شمالی محسوب می‌شود.

کره‌شمالی امروز (جمعه) خاتمه روابط دیپلماتیک با مالزی را بر سر تصمیم آن برای مجاز دانستن استرداد یک مظنون کره‌شمالی به ایالات متحده اعلام کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر