کد خبر: 105605
A

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی این کشور را به «توطئه» و تبانی با شرکت داروسازی«فایرز» برای متوقف کردن توزیع واکسن ضد کرونای شرکت«جانسون اند جانسون» به دلایل سیاسی متهم کرد.

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از دیلی میل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی این کشور را به «توطئه» و تبانی با شرکت داروسازی«فایرز» برای متوقف کردن توزیع واکسن ضد کرونای شرکت«جانسون اند جانسون» به دلایل سیاسی متهم کرد.

ترامپ بیانیه مشترک اداره غذا و داروی آمریکا و مرکز مبارزه و پیشگیری از بیماری این کشور درباره واکسن«جانسون اند جانسون» درباره تعلیق استفاده از واکسن این شرکت را «به دلایل پیشگیرانه» دارای «اهداف سیاسی» دانست یا به دلیل اینکه اداره غذا و داروی آمریکا از شرکت فایرز خوش اش می آید.

وی افزود: این بیانیه دلیلی بر این است که اداره غذا و داروی آمریکا با فایرز کار می کند و این اداره دو روز قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 موافقت خود را با واکسن اش اعلام کرد...آنها مرا دوست ندارند زیرا من به شدت آنها را هل می دادم».

ترامپ تأکید کرد اگر تلاش های وی نبود شرکت های دارو سازی و فناوری حیاتی آمریکا تا 3 الی 5 سال دیگر واکسن درست نمی کردند.

این در حالی است که پیش از این مرکز کنترل و پیشگیری بیماری و اداره غذا و داروی ایالات‌متحده آمریکا روز سه‌شنبه توصیه کرد استفاده از واکسن کووید-۱۹ ساخت شرکت «جانسون اند جانسون» به حالت تعلیق درآید.

بیش از ۶.۸ میلیون نفر در ایالات‌متحده واکسن جانسون اند جانسون تزریق کرده‌اند و تنها شش مورد مشکل لختگی خون گزارش شده است و همگی زنان ۱۸ تا ۴۸ ساله هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر