کد خبر: 106000
A

مقامات روسیه اعلام کردند الکسی ناوالنی، مخالف برجستهٔ دولت این کشور که در سه هفتهٔ اخیر دست به اعتصاب غذا زده بود روز دوشنبه به بیمارستان زندان منتقل شده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یورونیوز نوشت؛ مدیریت سازمان زندان‌های روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد کمیسیون پزشکی تصمیم گرفته ناوالنی را به واحد بیمارستان زندان منتقل کند درحالی‌که وضعیت جسمی وی «رضایت‌بخش» توصیف شده است. همین منبع گفته است که بیمار با رضایت خود ویتامین‌درمانی را آغاز کرده است.

این در حالی است که پزشک  ناوالنی اعلام کرده است به همراه تیمی از پزشکان روز یکشنبه ۲ ساعت پشت درهای بسته منتظر مانده‌اند اما سرانجام اجازهٔ بازدید از وی به آنان داده نشد.

وی گفت می‌دانیم که حال الکسی ناوالنی وخیم و بحرانی است. کارکنان بهداشت پیش از این گزارش کرده بودند که آزمایش خون ناوالنی نشان می‌دهد که وی «هر لحظه ممکن است بمیرد.»

هواداران  ناوالنی می‌گویند او که پیشتر با گاز اعصاب مسموم شده بوده، به‌ویژه با قلب و کلیه‌های آسیب‌دیده، در معرض خطر جدی است. آقای ناوالنی به‌دلیل بدرفتاری‌دیدن و معالجه‌نشدن در زندان، از ۳۱ مارس اعتصاب غذا کرده است

برلین و پاریس با ابراز نگرانی شدید از وضعیت این مخالف سیاسی ولادیمیر پوتین، خواستار بستری شدن  ناوالنی تحت نظر پزشکان مورد اعتماد خود وی شده بودند. واشنگن نیز روز یکشنبه اعلام کرد «درگذشت احتمالی» الکسی ناوالنی برای مسکو پیامدهای جدی در بر خواهد داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر