کد خبر: 106337
A

با افزایش شدید آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در هند، نخست‌وزیر این کشور، گفت که «طوفان کرونا کشور را به لرزه درآورده است.»

به گزارش دیده بان ایران؛ در شبانه‌روز منتهی به یک‌شنبه، هند با ۳۴۹٬۶۹۱ مورد جدید، رکورد جهانی بیشترین ابتلا به ویروس کرونا در یک روز را شکست و این چهارمین روز پیاپی از ثبت آمارهای بی‌سابقه جهانی میزان ابتلا، در هند بود. اکنون در هند به‌طور متوسط در هر چهار دقیقه یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهد.

بنابر گزارش‌ها، در حال حاضر در بیمارستان‌های دهلی نو و سراسر کشور ظرفیت بستری کردن بیماران و اکسیژن‌دهی به آنان پر شده و بیماران جدید راهی به مراکز درمانی ندارند.

گزارش‌های همچنین حاکی است، بیمارستان‌ها و پزشکان با نصب اعلامیه‌هایی در ورودی‌ها، خبر از ناتوانی خود برای رسیدگی به بیماران می‌دهند و به نوشته خبرگزاری رویترز، مردم عادی به کمک‌رسانی از طریق تهیه برانکارد و سیلندرهای اکسیژن و قرار دادن آن‌ها در محوطه‌های بیرون از بیمارستان‌ها روی آورده‌اند.

دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، اکنون با موجی از انتقاد روبه‌روست و منتقدان می‌گویند دولت او زمانی که آمار روزنامه مبتلایان از ۱۰ هزار در روز پایین‌تر رفت، اجازه داد اجتماعات بزرگ مذهبی و سیاسی برگزار شود و برنامه‌ای هم برای ساخت مراکز درمانی جدید نداشت.

آقای مودی خود روز یک‌شنبه در یک سخنرانی رادیویی گفت: «ما اعتماد به نفس داشتیم و روحیه ما بعد از مقابله موفقیت‌آمیز با موج اول بالا رفته بود، اما این طوفان ملت را به لرزه درآورده است.»

شمار جان‌باختگان شبانه‌روز گذشته در هند بر اثر کرونا، ۲٬۶۲۴ مورد ثبت شده که آمار رسمی کل جان‌باختگان کرونایی این کشور را به حدود ۱۹۰ هزار نفر می‌‌رساند.

تعداد کل مبتلایان به کرونا در هند نیز از ۱۶.۶ میلیون نفر گذشته که پس از ایالات متحده، دومین آمار بالای جهانی در این زمینه است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر