کد خبر: 110677
A

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای درمورد مسدود کردن دامنه‌های ۳۳ وب سایت مورد استفاده اتحادیه رادیو و تلویزیون ایران(IRTVU) تاکید کرد که این اقدام به دلیل تخطی این اتحادیه از تحریم‌های آمریکا بوده‌ است. توقیف این وبسایت‌ها مورد بررسی اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده، اداره اجرای صادرات و «اف بی آی» قرار گرفته است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از هیل، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای درمورد مسدود کردن دامنه‌های ۳۳ وب سایت مورد استفاده اتحادیه رادیو و تلویزیون ایران(IRTVU) تاکید کرد که این اقدام به دلیل تخطی این اتحادیه از تحریم‌های آمریکا بوده‌ است. 

 در ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی اوفک (OFAC)، اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی را در لیست سیاه قرارد داد، بنابراین، این اتحادیه  بدون دریافت مجوز اوفک نمی‌تواند فعالیت کند.

سه وبسایت دیگر که توقیف شدند هم در مدیریت کتائب حزب الله بود. اوفک کتائب حزب الله را به عنوان نهاد تروریستی اعلام کرده بود و در لیست سیاه قرار داده است. 

توقیف این وبسایت‌ها مورد بررسی اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده، اداره اجرای صادرات و «اف بی آی» قرار گرفته است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر