کد خبر: 111103
A

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه در مذاکرات غیرمستقیم در وین برای احیای برجام پیشرفت‌هایی حاصل شده است، افزود که هنوز برخی اختلافات اساسی برای به نتیجه رسیدن این رایزنی‌ها ادامه دارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی تازه درباره وضعیت مذاکرات در وین به منظور احیای برجام اعلام کرد که هنوز برخی اختلافات اساسی باقی است.

 

بنا بر گزارش شبکه الجزیره، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه (امروز) در اظهاراتی جدید درباره وضعیت مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران (برجام) موضعگیری کرد.

 

 

 

«آنتونی بلینکن» اعلام کرد که مذاکرات غیرمستقیم آمریکا با ایران در وین باعث شده که برخی موانع (احیای برجام) برداشته شود اما هنوز برخی اختلافات اساسی وجود دارد.

 

وزیر خارجه دولت جو بایدن در سخنان تازه خود بدون اشاره به مسئولیت آمریکا در نقض تعهدات خود در برجام، دست پیش را گرفته و مدعی شده که «توپ در زمین ایران است».

 

به ادعای آنتونی بلینکن، ایران است که باید تصمیم بگیرد که آیا آماده بازگشت به تعهدات خود در توافق هسته‌ای (برجام) است یا خیر.

 

وزیران خارجه آمریکا و فرانسه اخیرا طی کنفرانس خبری مشترک در پاریس، موضع طلبکارانه‌ای درباره توافق هسته‌ای ایران گرفته بودند و مدعی شدند که آنها منتظر تصمیم تهران در زمینه بازگشت به برجام هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر