کد خبر: 111160
A

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در این باره گفت: «همانطور که وزیر خارجه فرانسه پس از ملاقات روز جمعه با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود مجددا تایید کرد، گفت‌وگوها در حال حاضر به ویژه در مورد هسته‌ای به پیشرفت قابل توجهی منجر شده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سخنگوی وزارت خارجه فرانسه سه شنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران ضمن پرداختن به مسائل روز فرانسه و اروپا، درباره مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت، برای دستیابی به توافق باید همچنان بر مشکلات فنی و موانع سیاسی غلبه کرد.

به گزارش «وبگاه وزارت خارجه فرانسه» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در این باره گفت: «همانطور که وزیر خارجه فرانسه پس از ملاقات روز جمعه با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود مجددا تایید کرد، گفت‌وگوها در حال حاضر به ویژه در مورد هسته‌ای به پیشرفت قابل توجهی منجر شده است. با این حال، برای دستیابی به توافق باید همچنان بر مشکلات فنی و موانع سیاسی قابل توجه غلبه کنیم. باید تصمیمات شجاعانه و قوی گرفته شود زیرا در حال رسیدن به حساس‌ترین موضوعات هستیم. ما معتقدیم که این مذاکرات باید به سرعت از سر گرفته شود.»

این دپیلمات فرانسوی گفت: «فرانسه همراه با شرکای اروپایی خود با هدف دستیابی به توافقی رضایت کننده، به طور کامل متعهد به این مذاکرات است.»

وزیر خارجه آمریکا نیز در سخنانی درباره وضعیت مذاکرات وین گفت که هنوز برخی اختلافات اساسی باقی است. «آنتونی بلینکن»گفت که مذاکرات غیرمستقیم آمریکا با ایران در وین باعث شده که برخی موانع احیای برجام برداشته شود، اما هنوز برخی اختلافات اساسی وجود دارد.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر