کد خبر: 111190
A

وزیر امور خارجه اسرائیل در مراسم افتتاحیه سفارت این رژیم در «ابوظبی» با تأکید بر اشغالگری رژیم صهیونیستی، غرب آسیا را خانه تل‌آویو خواند و گفت، از آن خارج نخواهند شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در مراسم افتتاحیه سفارتخانه این رژیم در امارات عربی متحده خطاب به کشورهای عربی همسایه امارات گفت که رژیم صهیونیستی «برای ماندن اینجاست» و از کشورهای عربی خواست تا با این رژیم وارد گفت‌وگو شوند.

بنا بر گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، لاپید در جریان مراسم افتتاحیه سفارتخانه جدید رژیم صهیونیستی در ابوظبی گفت: «اسرائیل خواهان صلح با همسایگانش، با تمامی همسایگانش است».

این مقام صهیونیست با تأکید بر مواضع اشغالگری رژیم صهیونیستی: «ما جایی نمی‌رویم. خاورمیانه (غرب آسیا) خانه ما است. ما اینجاییم که بمانیم. ما از تمامی کشورهای منطقه می‌خواهیم که این مسئله را به رسمیت بشناسند و برای گفت‌وگو با ما بیایند».

«یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز گذشته در دیداری بی‌سابقه به منظور افتتاح سفارتخانه‌ این رژیم در «ابوظبی» و سرکنسولگری این رژیم در «دبی» عازم امارات عربی متحده شد.

امارات عربی متحده اوایل ماه جاری میلادی (ژوئن)، سفارت خود را رسماً در تل‌آویو افتتاح کرد.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر