کد خبر: 111863
A

‏محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان می‌گوید که یک هیات چهار نفری این گروه به دعوت رسمی روسیه، به مسکو رفته‌است. به گفته‌ی او هیات این گروه با ضمیر کابلوف، فرستاده‌ی ویژه‌ روسیه برای افغانستان دیدار کرده‌است

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، به نقل از سهیل شاهین سخنگوی این گروه گفت که این هیات از دفتر سیاسی طالبان در دوحه به روسیه آمده است.

هیات یاد شده متشکل از چهار نفر است و سرپرستی آن را فردی به نام شهاب الدین دلاور برعهده دارد.

آخرین بار نمایندگان گروه طالبان در ماه مارس سال ۲۰۲۱ برای شرکت در نشست گروه تروئیکا شامل روسیه، آمریکا و چین و نیز پاکستان به مسکو سفر کردند.

رسانه روسی خاطرنشان کرد که گروه طالبان پیشتر با نمایندگان احزاب سیاسی و جنبش‌های افغانستان در تهران مذاکره کرده است. 

ضمیر کابولوف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان به تازگی بر آمادگی مسکو برای میزبانی مذاکرات میان گروه طالبان و دولت افغانستان تاکید کرد و گفت: البته مسکو برای میزبانی چنین مذاکراتی آماده است اما دو طرف باید برای گفت‌وگوهای جدی و نه صرفا دیدار در هر میدانی آماده باشند. 

به گزارش دیده بان ایران؛ خبرگزاری جمهوری اسلامی نوشت؛ نمایندگان سیاسی طالبان در دو سال اخیر چند بار برای مذاکره با دولت افغانستان و نمایندگان احزاب این کشور به مسکو سفر کرده‌اند. 

مقام‌های روس امیدوارند که بتوانند گروه طالبان را در مذاکرات صلح افغانستان مشارکت دهند و شرایط را برای حل و فصل سیاسی اوضاع این کشور پس از تکمیل روند خروج نیروهای آمریکایی از این کشور فراهم کنند. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر