کد خبر: 116794
A

مولوی متقی در رابطه با پرونده حقوق بشری گروهک تروریستی گفت «از حقوق بشری که خارجی ها درباره‌اش حرف می‌زنند سر درنمی‌آورم.» این وزیر طالبان گفت با چالش‌هایی در مناطق مختلف افغانستان مواجه هستیم اما تلاش می‌کنیم خدمات و فرصت‌هایی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مولوی امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان مدعی شد که این گروه بدون هیچ‌ مقاومتی بر اغلب ولایت‌های افغانستان تسلط یافته است و افزود که هر شخصی به شرط داشتن مدارک می‌تواند به کشورش وارد یا از آن خارج شود.

مولوی متقی در اظهاراتی ضمن ابراز تمایل طالبان برای برقراری روابط مثبت با همه کشورها از جمله آن ایالات متحده آمریکا، از جامعه بین‌المللی خواست به مردم افغانستان کمک کند. او همچنین گفت با کشورهایی که مایل به کمک هستند هماهنگی خواهیم کرد.

متقی در رابطه با پرونده حقوق بشری کشورش گفت «از حقوق بشری که در خارج درباره‌اش حرف می‌زنند سر درنمی‌آورم.»

این وزیر طالبان گفت با چالش‌هایی در مناطق مختلف افغانستان مواجه هستیم اما تلاش می‌کنیم خدمات و فرصت‌هایی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

او همچنین گفت که اوضاع امنیتی در کشورش بهبود یافته و آوارگان جنگی می‌توانند به خانه‌های خود بازگردند. او همچنین اشاره کرد که هر شخصی با در دست داشتن مدارک می‌تواند وارد افغانستان شده یا از آن خارج شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر