کد خبر: 118073
A

نظرسنجی جدید دانشگاه کوئینیپیاک از ادامه سیر نزولی در میزان رضایت کلی از عملکرد شغلی رئیس جمهوری آمریکا خبر داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این نظرسنجی جدید دانشگاه کوئینیپیاک نشان داد، ۳۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از عملکرد شغلی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ابراز رضایت کردند؛ در حالی که ۵۳ درصد ابراز نارضایتی کردند. این پایین‌ترین میزان رضایت مردم آمریکا از عملکرد شغلی بایدن از زمان روی کار آمدن در ماه ژانویه محسوب می‌شود.

براساس این نظرسنجی، از نظر حزبی ۹۴ درصد از جمهوری خواهان از عملکرد شغلی بایدن ابراز نارضایتی کردند و تنها چهار درصد ابراز رضایت کردند. دربین رای‌دهندگان مستقل نیز ۶۰ درصد ابراز نارضایتی و ۳۲ درصد ابراز رضایت کردند. این در حالی است که ۸۰ درصد از دموکرات‌ها از عملکرد شغلی بایدن ابراز رضایت و تنها ۱۰ درصد ابراز نارضایتی کردند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها یعنی ۵۵ درصد اعلام کردند که معتقدند دولت بایدن در اداره دولت فاقد صلاحیت است.

این نظرسنجی نشان داد، ۳۹ درصد از آمریکایی‌ها نحوه مدیریت بایدن در اقتصاد آمریکا را تایید و به طور خاص تنها ۳۷ درصد سیاست مالیاتی دولت بایدن را تایید می‌کنند.

در رابطه با سیاست خارجی نیز، ۳۴ درصد از آمریکایی‌ها اقدامات بایدن را تایید کرده؛ به طوری که به طور خاص ۲۳ درصد نحوه مدیریت وی در مساله مرز آمریکا با مکزیک را تایید می‌کنند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد، ۴۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نحوه مدیریت بایدن تاکنون در مبارزه با پاندمی کرونا را تایید می‌کنند.    

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر