کد خبر: 121111
A

وزارت دادگستری اسرائیل خبر داد نظافتچی خانه وزیر جنگ این رژیم که سعی داشته اطلاعاتی را در اختیار گروه هکری «سایه سیاه» قرار دهد، دستگیر شده است سازمان جاسوسی شاباک مدعی شد که در جریان بازجویی گورن، معلوم شد که او از وسایل خانه گانتز، از جمله رایانه او عکس گرفته و برای اثبات جدی بودنش برای فرد مرتبط با ایران فرستاده است. این سازمان همچنین ادعا کرد که وی به دلیل پروتکل امنیت داده در محل اقامت گانتز به هیچ اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی نداشته بنابراین نمی‌توانسته هیچ اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای را منتقل کرده باشد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ وزارت دادگستری اسرائیل امروز (پنجشنبه) مدعی شد یک نظافتچی در خانه «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم به جاسوسی برای یک گروه هکری که ادعا می‌شود مرتبط با ایران است، متهم و بازداشت شده است.

سازمان جاسوسی داخلی اسرائیل (شین‌بت یا شاباک) امروز (پنجشنبه) ادعا کرد این فرد در اوایل ماه میلادی جاری به ظن ارائه اطلاعات به یک فرد مرتبط با ایران دستگیر شد.

طبق گزارش رسانه عبری زبان «هاآرتص»، این فرد، مرد به نام «اورن گورن» به ابتکار خود از طریق یک شبکه اجتماعی به فردی مرتبط با ایران مراجعه کرد و با توجه به دسترسی خود به خانه وزیر، به آن فرد پیشنهاد کمک به طرق مختلف داد. شین‌بت همچنین مدعی شد که گورن امکان دریافت بدافزاری را که اجازه دسترسی به رایانه گانتز را می‌دهد، مطرح کرد.

سازمان جاسوسی  شاباک مدعی شد که در جریان بازجویی گورن، معلوم شد که او از وسایل خانه گانتز، از جمله رایانه او عکس گرفته و برای اثبات جدی بودنش برای فرد مرتبط با ایران فرستاده است.

این سازمان همچنین ادعا کرد که وی به دلیل پروتکل امنیت داده در محل اقامت گانتز به هیچ اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی نداشته بنابراین نمی‌توانسته هیچ اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای را منتقل کرده باشد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» هم در همین خصوص گزارش داد دفتر دادستانی منطقه مرکزی علیه این فرد در دادگاه منطقه «اللد» کیفرخواست تنظیم کرد. به ادعای این گزارش، این کارگر نظافتی در خانه وزیر دفاع بنی گانتز با گروه هکری Black Shadow (سایه سیاه) تماس گرفته و به او پیشنهاد داده که اطلاعاتی از داخل خانه گانتز مانند اسناد طبقه‌بندی شده از رایانه وی ارائه کند.

در این گزارش ادعا شده گورن ۳۷ ساله اهل اللد در فلسطین اشغالی به این گروه هکری پیشنهاد کرد که یک ویروس را در رایانه شخصی گانتز نصب کند. طبق این ادعا، وی پس از گزارش‌هایی که در ماه گذشته در رسانه‌های اسرائیلی درباره این گروه و فعالیت‌هایش منتشر شد، با آن تماس گرفت.

به ادعای این گزارش، گورن با هویت جعلی از طریق تلگرام با این گروه تماس گرفت و گفت که برای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی کار می‌کند و می‌تواند در ازای پرداخت پول به آن‌ها کمک کند.

طبق ادعای رسانه‌، تحقیقات در این خصوص با آگاهی گانتز انجام شده است.

این اولین بار نیست که رسانه‌‌های عبری زبان ادعای هدف قرار گرفتن گانتز را مطرح می‌کنند و انگشت اتهام را به سمت ایران می‌گیرند.

در مارس ۲۰۱۹ بود که شبکه ۱۲ تلویزیون این رژیم گزارش داد «نداف آرگامان» رئیس شین‌بت جلسه‌ای محرمانه با گانتز داشته و در این جلسه به او گفته که تلفن همراه وی به دست افراد مرتبط با ایران هک شده است.

در آن زمان، گانتز با ادعای اینکه هیچ اطلاعات امنیتی در تلفن همراه وی وجود نداشته و هکرها نمی‌توانند از آن برای اخاذی از وی استفاده کنند، «یوسی کوهن» رئیس وقت سازمان جاسوسی  موساد را به همکاری با نتانیاهو و تلاش برای تخریب چهره خود متهم کرد.

در هفته‌های اخیر، نهادها و شرکت‌های اسرئیلی به طور مکرر هدف حملات سایبری قرار گرفتند، روز هشتم آبان روزنامه جروزالم‌پست گزارش کرد که گروه هکری موسوم به سایه سیاه سرورهای شرکت اینترنتی رژیم صهیونیستی «سایبرسرو» (Cyberserve) را مورد حمله هکری قرار داده و آن را از دسترس خارج کرده و تهدید به افشای اطلاعات آن کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر