کد خبر: 121328
A

نامزد جمال خاشقچی "خدیجه چنگیز" درنامه ای سرگشاده که توسط خبرگزاری واشنگتن پست منتشر شده از جاستین بیبر خواست تا کنسرت خود را در عربستان لغو کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ نامزد روزنامه نگار معروف جمال خاشقچی از "جاستین بیبر"‌خواننده پرآوازه خواست تا به خاطر جنایت های بن سلمان کنسرتش را در این کشور لغو کند.

نامزد جمال خاشقچی "خدیجه چنگیز" درنامه ای سرگشاده که توسط خبرگزاری واشنگتن پست منتشر شده از جاستین بیبر خواست تا کنسرت خود را در عربستان لغو کند. 

او به "بیبر " نوشته از نام و استعداد خود برای بازگرداندن آبروی رژیمی که تحت فشار منتقدان برای قتل خاشقچی است استفاده نکنید. این یک فرصت منحصر به فرد است تا اجرای خود را در ۵ دسامبر لغو کنید.
بنا بر اطلاعات موجود "بیبر" قرار است در مسابقه فرمول یک عربستان جزو هنرمندانی باشد که در مراسم افتتاحیه جایزه بزرگ جده اجرا خواهد داشت.

همسر خاشقچی نوشت:‌ همه میدانیم که هیچ اتفاق مهمی بدون رضایت بن سلمان رخ نمی دهد و قتل خاشقچی نیز به دستور وی بوده است.
گفتنی است در سال ۲۰۱۸ میلادی ماموران پادشاه حکومتی عربستان این روزنامه نگار را در کنسولگری عربستان در استانبول جایی که قصد داشت اسناد عروسی آتی خود را با چنگیز تحویل بگیرد به شکل فجیعی به قتل رساندند. بنا بر یک گزارش اطلاعاتی آمریکا ولیعهد بن سلمان این عملیات را تائید کرده بود اما وزارت خارجه عربستان در بیانیه ای ارزیابی این جنایت را منفی ، نادرست و غیر قابل قبول عنوان کرد.
"مینک یوردن "مدیر دیده بان حقوق بشر در این باره به گاردین گفت:‌هیئت های ورشی مانند فرمول یک نمی توانند این واقعیت را نادیده بگیرند که عربستان از هواداران ورزشی برای پوشش و فراموشی رویدادها استفاده می کنند.
این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ میلادی "نیکی میناژ" خواننده معروف از اجرای کنسرت خود در عربستان سعودی به خاطر دفاع از حقوق زنان و آزادی بیان انصراف داد.
چنگیزدر نامه سرگشاده خود به بیبر توصیه کرد که پیام شما باید بلند و واضح باشد که من عدالت و آزادی را به جای پول انتخاب می کنم و برای یک دیکتاتور اجرایی نخواهم داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر