کد خبر: 121999
A

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر این‌که ایران استفاده از زنجیره‌ای از سانتریفیوژهای پیشرفته IR-۶ به منظور غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در سایت فردو را آغاز کرده است، واکنش نشان داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر این‌که ایران استفاده از زنجیره‌ای از سانتریفیوژهای پیشرفته IR-۶ به منظور غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در سایت فردو را آغاز کرده است، واکنش نشان داد.

ولیانوف در این‌باره گفت: «من متوجه شدم که آبشارهای جدید نصب شده و شروع به کار کرده‌اند. همه اینها در اصل قابل پیش بینی و نگران کننده است. قانون اقدام‌های راهبردی برای مقابله با تحریم‌ها وجود دارد که در دسامبر سال گذشته توسط مجلس ایران تصویب شد. این قانون توسعه برنامه هسته‌ای را شامل می‌شود و ایران قدم به قدم در این مسیر حرکت می‌کند».

وی افزود که ایران به نخستین کشور غیرهسته‌ای تاریخ تبدیل شده است که اورانیوم ۶۰ درصد غنی‌سازی کرده است. این هرگز در تاریخ اتفاق نیفتاده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر