کد خبر: 123918
A

آتش جنگ در ادلب شعله‌ور شد

تنش‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب در شمال غرب سوریه با حملات راکتی و خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی نیابتی ترکیه به مواضع ارتش سوریهدبالا گرفته است.

آتش جنگ در ادلب شعله‌ور شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ تنش‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب در شمال غرب سوریه با حملات راکتی و خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی نیابتی ترکیه به مواضع ارتش سوریهدبالا گرفته است.

گروه‌های تروریستی وابسته به ارتش ترکیه در پاسخ به حملات هوایی ادعایی ارتش روسیه و سوریه به مواضع غیرنظامیان در منطقه کاهش تنش ادلب، به تازگی مواضع نیروهای سوری و روسی در شمال غرب سوریه را هدف قرار دادند.

در این پیوند، وبگاه «القدس العربی» گزارش داد که نیروهای نیابتی ترکیه در شمال سوریه، دیروز (سه شنبه) به شدت پایگاه نیروهای روسیه در شمال غرب سوریه را هدف حملات راکتی و خمپاره‌ای خود قرار دادند.

گروه تروریستی «جبهه آزادی‌بخش ملی سوریه» (الجبهة الوطنیة للتحریر) که تحت حمایت ارتش ترکیه در استان ادلب مستقر است، روز دوشنبه هفته جاری مواضع نیروهای سوریه و روسیه را در مناطق مختلف شمال غرب سوریه هدف قرار داد.

گروه مزبور ضمن انتشار تصاویر مربوط به حمله راکتی خود به مواضع ارتش روسیه و سوریه، روی این تصاویر نوشتند که «واحد توپخانه‌ای و موشکی ما پادگان‌های ارتش اسد در غرب ادلب را در پاسخ به هدف قرار دادن غیرنظامیان در مناطق کاهش تنش هدف قرار داده است».

از سوی دیگر، رسانه‌های سعودی با راه‌ اندختن جنجال رسانه‌های علیه روسیه و سوریه مدعی شدند که حمله دیروز ( ۴ ژانویه) هواپیماهای جنگی روسیه و سوریه به یک مزرعه مرغداری در استان ادلب در شمال سوریه به کشته شدن یک زن و فرزندش و تلف شدن تعدادی مرغ‌ و همچنین این مزرعه منجر شده است.

حملات ادعایی هواپیماهای جنگی روسیه و سوریه به مناطق کاهش تنش در ادلب با واکنش برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه (به عنوان دیگر حامی تروریست ها) مواجه شد. وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که حمله جنگنده‌های روسی و سوری به ادلب را محکوم می‌کند.

طی روزهای اخیر منطقه کاهش تنش ادلب بر اثر تحرکات تروریست‌ها متشنج شده و ورود ارتش ترکیه به این منطقه و درگیری آن با نیروهای ارتش سوریه و نیز گلوله باران مناطق پیرامون ادلب از سوی گروه های تروریستی بر این تنش‌ها افزوده است.

دو کشور روسیه و ترکیه در اسفندماه سال ۹۸، در پی تشدید درگیری‌ها در ادلب بر سر کاهش تنش‌ها در استان مذکور توافق کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر