کد خبر: 124317
A

همزمان با ادامه تنش‌های مسکو و غرب، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه (امروز) اعلام کرد که رزمایش نظامی با بیش از ۱۰ هزار نیرو در نزدیکی مرز اوکراین آغاز شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع روسیه درباره آغاز رزمایش این کشور در نزدیکی مرز اوکراین با حضور بیش از ۱۰ هزار نظامی بیانیه صادر کرد.

در بیانیه آمده است، این تمرین‌های نظامی در سایت‌های آموزشی مختلف در جنوب روسیه از جمله نزدیک شهرهای ولگوگراد، آستاراخان، استاوروپل، روستوف و کراسنودار برگزار می‌شود.

وزارت دفاع روسیه افزود، پرسنل نظامی در عملیات تاکتیکی به عنوان بخشی از عملیات‌های شناسایی و تهاجمی آموزش خواهند دید.

آغاز رزمایش نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین در شرایطی انجام شد که نمایندگان ارشد مسکو و ناتو روز چهارشنبه (دیروز) در بروکسل مقر این ائتلاف نظامی غربی دیدار کردند.

طبق گزارش رسانه‌ها، نمایندگان دو طرف در نشست روسیه و ناتو درباره موضوعات امنیتی از جمله وضعیت اوکراین رایزنی کردند.

«الکساندر گروشکو» قائم مقام وزارت خارجه روسیه بعد از این نشست اعلام کرد، مسکو از ناتو انتظار پاسخ «صریح» به پیشنهاد‌های روسیه درباره ضمانت‌های امنیتی را دارد.

طی هفته‌های اخیر و همزمان با اتهام زنی اوکراین و برخی کشورهای عضو ناتو به روسیه درباره تدارک برای حمله به اوکراین، رزمایش‌های نظامی در منطقه شدت یافته است.

مسکو ضمن رد ادعاهای کی‌یف، واشنگتن و برخی متحدان اروپایی درباره تدارک برای حمله به اوکراین، پیشنهاداتی را به واشنگتن و ناتو با موضوع کاستن از تنش‌ها و ارائه ضمانت‌های امنیتی ارائه داد.

مقام‌های روسیه بارها عضویت اوکراین در ناتو را خط قرمز خوانده و درباره تبعات جدی گسترش این ائتلاف نظامی غربی به سمت شرق و مرزهای روسیه هشدار داده‌اند.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر