کد خبر: 126484
A

یکی از مقامات آمریکا به شبکه ای‌بی‌سی نیوز اعلام کرد که در حال حاضر تعداد نیروهای روسی مستقر در نزدیکی مرز اوکراین از ۱۰۰ هزار تن به ۱۳۰ هزار تن افزایش یافته است. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین مرتبا هشدارهای آمریکا را کم اهمیت جلوه داده و بیانیه‌های اخیر مقامات آمریکایی درباره اینکه روسیه ممکن است هر لحظه به اوکراین حمله کند را زیر سوال برده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ یکی از مقامات آمریکا اعلام کرد که در حال حاضر تعداد نیروهای روسی مستقر در نزدیکی مرز اوکراین از ۱۰۰ هزار تن به ۱۳۰ هزار تن افزایش یافته است.

به گزارش شبکه ای‌بی‌سی نیوز، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گزارش به‌روز شده‌ای از برآورد دولت واشنگتن از تعداد نیروهای روسی مستقر در نزدیکی مرزهای اوکراین ارائه کرد و گفت، تعداد این نیروها از ۱۰۰ هزار تن در هفته‌های گذشته به بیش از ۱۳۰ هزار تن در حال حاضر رسیده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین مرتبا هشدارهای آمریکا را کم اهمیت جلوه داده و بیانیه‌های اخیر مقامات آمریکایی درباره اینکه روسیه ممکن است هر لحظه به اوکراین حمله کند را زیر سوال برده است.

وی در مصاحبه‌ای گفت: ما تمامی خطرات را درک می‌کنیم و می‌دانیم که خطراتی وجود دارند. اگر شما یا هر کس دیگری اطلاعات بیشتری در رابطه با آغاز صد درصدی حمله روسیه به اوکراین در ۱۶ فوریه دارید، لطفا آن اطلاعات را برای ما نیز ارسال کنید.

اما در حالی که زلنسکی این نگرانی‌ها را که می‌ترسد اقتصاد اوکراین را متزلزل کند، کم اهمیت جلوه داد، تاکید کرد که وی و رهبران نظامی و غیرنظامی دولتش برای دفاع از این کشور آماده هستند./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر