کد خبر: 128801
A

این اولین بار است که گروه طالبان برای ماموران وزرات امر به معروف و نهی از منکر خود یونیفرم مخصوص معرفی می‌کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ ماموران وزارت امر به معروف طالبان در جریان سرکشی از رفتار، پوشش و ظاهر مردم باید یونیفرم مخصوص به تن داشته باشند.

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان از یونیفرم مخصوص ماموران خود رونمایی کرد. ماموران این وزارتخانه در جریان سرکشی از رفتار، پوشش و ظاهر مردم باید این یونیفرم را به تن داشته باشند.

طالبان پس از بازگشت به قدرت جای وزارت زنان را به امر به معروف داد.

این اولین بار است که گروه طالبان برای ماموران وزرات امر به معروف و نهی از منکر خود یونیفرم مخصوص معرفی می‌کند.

حکومت طالبان با معرفی برخی دستورالعمل‌ها درباره زنان، موسیقی و طرز پوشش افراد، ماموران خود را در خیابان‌ها و اماکن عمومی مسئول نظارت بر رفتار شهروندان کرده است تا در صورت دیدن موارد تخطی، با متخلفان برخورد کنند.

این موضوع به خصوص در مورد زنان، چالش‌های جدی را سر راه زندگی آنان ایجاد کرده است. از جمله رانندگان مکلفند از سوار کردن زنان بدون همراه مرد خودداری کنند.

در ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به‌دست می‌شود، اعضای امر به معروف طالبان حتی موهای راننده‌ای را که بلند است، قیچی می‌کنند تا با معیارهای تعریف شده این اداره همخوانی داشته باشد.

اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان، از بدنام‌ترین تشکیلات این گروه در دور اول حکومت طالبان از ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ به شمار می‌رفت./ شفقنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر