کد خبر: 129057
A

مقامات ریاض از تصمیم خود برای ممنوعیت پخش نمازها در رسانه‌های این کشور و عدم استفاده از دوربین‌های مساجد برای پخش تصاویر نمازگزاران در ماه رمضان آتی خبر دادند.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، وزارت اوقاف اسلامی عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم گرفته از دوربین‌های موجود در مساجد برای تصویربرداری و پخش تصاویر امام جماعت و نمازگزاران در هنگام ادای فریضه استفاده نکرده و نمازها را در رسانه ها به هیچ عنوان منتشر نکند.

این وزارتخانه در ادامه تاکید کرد، این تصمیم از جمله دستورالعمل‌های ویژه مربوط به آمادگی مساجد پیش از ماه مبارک رمضان بوده و تاکیدی بر چارچوب و دستورالعمل‌های ویژه نیروهای مساجد در تمامی مناطق عربستان برای خدمت به نمازگزاران در آستانه آغاز ماه رمضان است.

این وزارتخانه تاکید کرد: تمامی نیروهای مساجد در سراسر عربستان اجازه جمع آوری کمک‌های مالی برای مسائلی چون افطار روزه داران و دیگر موارد ندارند و چنین طرح‌هایی در داخل مساجد و اماکن تعبیه شده تحت مسؤولیت پیش نماز و یا موذن مسجد هستند.

طبق بیانیه یاد شده، از دیگر دستور العمل‌های مربوط به ماه رمضان تاکید بر اصول و  شرایط اعتکاف است و پیش نماز مسجد در این خصوص و برگزاری نمازها تصمیم‌گیری خواهد کرد.

ماه رمضان آتی اولین ماه رمضانی است که عربستانی‌ها بدون محدودیت‌ها و پیشگیری‌های دو سال اخیر به دلیل همه‌گیری کرونا خواهند داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر