کد خبر: 129066
A

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز تیمی از مشاوران امنیت ملی آمریکا مشغول تمرین‌هایی بوده‌اند تا برای واکنش‌های بالقوه مختلف، در صورت استفاده روسیه از تسلیحات شیمیایی، بیولوژیکی یا هسته‌ای، آماده باشند.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ براساس این گزارش این گروه همچنین جلساتی محرمانه برگزار کرده‌اند تا اگر روسیه جنگ را به سرزمینهای مجاور کشاند، آماده باشند.

شبکه خبری بی.بی.سی گزارش کرد، به علاوه این گروه از مشاوران امنیت ملی آمریکا در مورد راه‌های کمک به متحدان اروپایی که برای پذیرش میلیون‌ها پناهنده از اوکراین در تکاپو هستند، بحث کرده‌اند.

به گزارش واشنگتن پست در ماه اکتبر ۲۰۲۱ تیمی به نام "ببر" در کاخ سفید شکل گرفت تا به این سناریوها فکر کند.

در این میان ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در سخنرانی پیش از اجلاس امروز (پنجشنبه) این ائتلاف اعلام کرد، استفاده روسیه از تسلیحات شیمیایی در اوکراین عواقب بسیاری خواهد داشت.

وی با طرح این پیام به روسیه که "نمیتوانید در جنگ هسته‌ای پیروز شوید" گفت، استفاده از سلاح هسته‌ای ماهیت جنگ را نیز تغییر می‌دهد.

استولتنبرگ خاطرنشان کرد، ناتو مسئولیت دارد تا اطمینان حاصل کند که جنگ از مرزهای اوکراین فراتر نمی‌رود.

وی با تاکید بر اینکه ناتو مخالف اعلام منطقه پرواز ممنوع است، افزود که این امر منجر به جنگ گسترده با ناتو خواهد شد.

استولتنبرگ با بیان اینکه امروز در نشست سران به نقش چین در بحران اوکراین پرداخته می شود، افزود: متحدان نگران هستند که چین ممکن است از روسیه برای حمله به اوکراین حمایت مالی کند./ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر