کد خبر: 129210
A

طالبان اعلام کرد که زنان در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌ شنبه می توانند به مکان های تفریحی بروند و روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه نیز برای مردان اختصاص داده شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ وزارت امر به‌معروف و نهی از منکر طالبان برای حضور زنان و مردان در پارک‌های تفریحی شهر کابل میان روزهای هفته تقسیم کرده است.

طبق این تقسیم اوقات روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌ شنبه برای زنان اختصاص داده شده است و آنان در این روزها می‌توانند با رعایت «حجاب شرعی »به تفریح بروند و روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه برای مردان اختصاص داده شده است.

در اعلامیه‌ وزارت امر به معروف طالبان آمده است که اگر نیروهای طالبان در روزهای مخصوص مردان برای تفریح می‌روند، باید اسلحه و یونیفرم نظامی با خود نداشته باشند.

این وزارتخانه گفته است که در صورت تخلف از موارد فوق با مسئولین پارک‌ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و هیچ‌کس حق شکایت را نخواهد داشت.

این وزارتخانه گفته است که در مکان‌های سیاحتی که از جمله دره‌ پغمان، دره شکر دره و دره‌ استالف که شهروندان به‌صورت خانوادگی به تفریح می‌روند، برای زنان لازم است حجاب شرعی را مراعات کنند و «از اختلاط با بیگانگان خود را نگه دارند در صورت تخلف با ایشان برخورد قانونی خواهد شد.»

طالبان پیش از این سفر زنان بدون همراه مرد را نیز ممنوع کرده و مکاتب دخترانه نیز تاکنون بازگشایی نشده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر