کد خبر: 129724
A

بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده در جواب سوالی که آیا سپاه همچنان «سازمان تروریستی» باقی خواهد ماند یا خیر. گفت: درباره اینکه در مذاکرات در چه مرحله‌ای قرار داریم وارد جزئیات نمی‌شوم. فقط این را می‌گویم که من به طور کلی درباره احتمال به سرانجام رسیدن توافق چندان خوش‌بین نیستم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه ایالات متحده  اعلام کرد درباره احتمال حصول توافق در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین خوش‌بین نیست.

بلینکن که در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» حضور داشت در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک «سازمان تروریستی» است گفت: «بله، همینطور است.»

در ادامه مجری برنامه پرسید آیا سپاه همچنان «سازمان تروریستی» باقی خواهد ماند یا خیر. بلینکن در جواب گفت: «درباره اینکه در مذاکرات در چه مرحله‌ای قرار داریم وارد جزئیات نمی‌شوم. فقط این را می‌گویم که من به طور کلی درباره احتمال به سرانجام رسیدن توافق چندان خوش‌بین نیستم؛ علی‌رغم همه تلاش‌هایی که در مذاکرات کرده‌ایم و علی‌رغم اینکه معتقدیم که [با توافق] از لحاظ امنیتی در وضعیت بهتری قرار خواهیم گرفت، هنوز به نقطه توافق نرسیده‌ایم.»

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه بار دیگر تأکید کرد: «من همچنان معتقدم اینکه بتوانیم در صورت اقدام مشابه از سوی ایران به پایبندی به توافق برگردیم به بهترین نحو در راستای منافع ما خواهد بود. ما در آن نقطه قرار نداریم.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر