کد خبر: 131429
A

براساس طرحی که با اکثریت آرا در سنا به تصویب رسید، اهمیت تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه بانک مرکزی ایران و سپاه را برای محدود کردن همکاری‌های ایران و چین «ضروری» قلمداد شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ براساس طرحی که با اکثریت آرا در سنا به تصویب رسید، اهمیت تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه بانک مرکزی ایران و سپاه را برای محدود کردن همکاری‌های ایران و چین «ضروری» قلمداد شده است.

این طرح عصر چهارشنبه با عنوان حفظ تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ۸۶ رای مثبت در مقابل ۱۲ رای منفی تصویب شده است.

این طرح که از حمایت دوحزبی برخوردار است را تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه در راستای حفظ تحریم‌های مرتبط با تروریسم و جلوگیری از توسعه همکاری‌های ایران و چین مطرح کرده بود. کروز در سخنرانی هنگام تصویب این طرح ایران و چین را خطرناک‌ترین دشمنان آمریکا توصیف کرد و ادعا کرد جمهوری اسلامی ایران با حمایت از گروه‌های تروریستی پیشروترین حامی تروریسم در جهان است.

سنای آمریکا با تصویب طرحی  از دولت بایدن خواسته در صورت احیای برجام باید سپاه پاسداران همچنان در فهرست تحریم‌ها باشد و برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هم جز توافق باشد.

این طرح  شب گذشته به پیشنهاد «جیمز لنکفورد» سناتور جمهوری خواه از ایالت اوکلاهاما ارائه شد و در سنای آمریکا به تصویب رسید.

ناظران می‌گویند رای سناتور‌های دموکرات به این طرح ضدبرجامی که خواسته‌های فرابرجامی را پیش می‌کشد، ارسال هشداری به دولت بایدن برای عدم احیای برجام است.

مجلس نمایندگان آمریکا همچنین هشتم اردیبهشت‌ماه نیز با ۴۲۴ رای موافق و ۲ رای مخالف طرح متوقف کردن پهپادهای ایران را تصویب کرده بود.

تد کروز، سناتور ایالت تگزاس با انتقاد از موضع ضعیف دولت جو بایدن در برابر ایران و چین گفت، متاسفانه دولت بایدن از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران امنتاع کرده است.

اگر طرح مصوب سنا به قانون تبدیل شود، آینده مذاکرات احیای برجام مبهم تر خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر