کد خبر: 135538
A

پلیس ژاپن تحقیقات جنایی را در مورد قتل شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن آغاز کرده است، اما همچنان اطلاعات محدودی در مورد مظنون به قتل وجود دارد. پلیس گفت که مظنون در تیراندازی از یک اسلحه دست ساز استفاده کرده است و تصاویر از صحنه قتل سلاحی افتاده بر زمین را نشان می‌دهد با دو لوله فلزی که در نواری سیاه رنگ پیچیده شده است.ان اچ کی، شبکه خبری رسمی ژاپن به نقل از پلیس گزارش داد که یاماگامی انواع مختلفی از تفنگ‌ها را با لوله های آهنی ساخته بود که در نوار چسب پیچیده شده بودند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یورونیوز:  پلیس ژاپن تحقیقات جنایی را در مورد قتل شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن آغاز کرده است، اما همچنان اطلاعات محدودی در مورد مظنون به قتل وجود دارد.

شینزو آبه ساعت ۱۱ و نیم روز جمعه ۸ ژوئیه (۱۷ تیر) در شهر «نارا» هدف شلیک گلوله قرار گرفت. حدود پنج ساعت پس از اصابت گلوله، مرگ آبه ۶۷ ساله توسط پزشکان بیمارستانی در شهر نارا اعلام شد.

شینزو آبه در شهر نارا و در مقابل جمعیتی کوچک در حال ایراد یک سخنرانی انتخاباتی بود که از پشت هدف گلوله قرار گرفت.


مظنون کیست؟
پلیس شهر نارا روز جمعه و در جریان یک کنفرانس خبری گفت که «تتسویا یاماگامی» ۴۱ ساله به شلیک به آبه اعتراف کرده است. یاماگامی که بیکار است به بازرسان گفت که نسبت به گروه خاصی که فکر می‌کرد آبه با آنها مرتبط است نفرت دارد. پلیس نام این گروه را اعلام نکرده است.

به گفته پلیس، یاماگامی به عنوان مظنون در یک پرونده قتل تحت بازجویی است و ۹۰ بازپرس برای این پرونده تعیین شده است.

قاتل با چه نوع تفنگی شلیک کرد؟


پلیس گفت که مظنون در تیراندازی از یک اسلحه دست ساز استفاده کرده است و تصاویر از صحنه قتل سلاحی افتاده بر زمین را نشان می‌دهد با دو لوله فلزی که در نواری سیاه رنگ پیچیده شده است. مقامات بعداً چند سلاح دست ساز شبیه تپانچه را از آپارتمان مظنون ضبط کردند.

ان اچ کی، شبکه خبری رسمی ژاپن به نقل از پلیس گزارش داد که یاماگامی انواع مختلفی از تفنگ‌ها را با لوله های آهنی ساخته بود که در نوار چسب پیچیده شده بودند.
به گزارش ان اچ کی، پلیس معتقد است مظنون از قوی‌ترین سلاحی که به قصد ترور ساخته بوده، استفاده کرده است.

واکنش نیروهای امنیتی چگونه بوده است؟
در زمان تیراندازی، آبه در حمایت از نامزدهای حزب حاکم لیبرال دموکرات در آستانه انتخابات مجلس علیا در ۱۰ ژوئیه، سخنرانی می کرد. آبه علیرغم استعفا از سمت نخست وزیری ژاپن در سال ۲۰۲۰ به دلایل سلامتی و پزشکی، همچنان یکی از چهره های تاثیرگذار در این کشور باقی ماند و برای موفقیت حزب لیبرال دموکرات تلاش می‌کرد.

به گزارش ان اچ کی، پلیس ژاپن اعلام کرد ترتیبات امنیتی اتخاذ شده قبل از تیراندازی روز جمعه را بررسی خواهد کرد. امنیت این سخنرانی توسط پلیس شهر «نارا» انجام می شد.

رسانه‌های ژاپنی گفته‌اند که ده‌ها مامور و پرسنل امنیتی پلیس متروپولیتن توکیو در حال انجام وظیفه بودند و بنا بر گزارش‌ها آبه را از همه سو در طول سخنرانی او زیر نظر داشتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر