کد خبر: 135805
A

در آخرین لیست اعلام‌شده از جنگجویان خارجی حاضر در جنگ روسیه و اوکراین، نام یک ایرانی هم به چشم می‌خورد.

به گزارش دیده بان ایران؛ وزارت دفاع روسیه لیستی از جنگجویان خارجی که علیه نظامیانش در اوکراین در حال جنگ هستند منتشر کرد.

اطلاعات این جدول عبارت است از: نام کشور، تعداد جنگجویان تبعه آن کشور که از 24 فوریه 2022 برای جنگ به اوکراین آمده‌اند، تعداد کشته‌های آنها، شمار افرادی که از صحنه جنگ خارج شده‌اند و مجموع کلی باقی‌مانده از جنگجویان.

 

اطلاعات وزارت دفاع روسیه حاکی از آن است که لهستان با 1853 جنگجو بیشترین نظامی خارجی (به توصیف روسیه، مزدور) را در اوکراین دارد که از آن میان 991 نفر کشته و 944 نفر نیز همچنان در حال جنگ هستند.

رومانی نیز با 504 جنگجو در رتبه دوم قرار دارد که 242 نفر از آنها از ابتدا تاکنون در این درگیری از پای درآمده‌اند و بریتانیا هم با 249 جنگجو که 231 نفر از آنها کشته و 198 نفرشان همچنان در حال جنگ هستند در رده سوم قرار گرفته است.

در این جدول بلاروس، فرانسه، پرتغال، بوسنی و هرزگوین، آلبانی، استونی، مقدونیه شمالی و آلمان در رده‌های بعدی کشورهای اروپایی قرار دارند.

در قاره آسیا هم گرجستان با 368 جنگجو، سوریه با 200 و ترکیه و اسرائیل با 61 و 35 نفر در رده‌های بعدی قرار دارند، این در حالی است که ایران نیز با یک جنگجو جایی در این جدول پیدا کرده است.

جدول منتشرشده به زبان عربی در پی می‌‌آید.

اوکراین1

منبع: اعتمادانلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر