کد خبر: 137149
A

منابع طالبان ویدیوهایی را از تظاهرات علیه آمریکا در کابل و برخی شهرهای دیگر منتشر کرده‌اند که ظاهرا علیه کشتن ایمن الظواهری در مرکز کابل است و تظاهرکنندگان شعار "مرگ بر آمریکا" می‌دهند.

به گزارش سایت دیده بان ایران بی بی سی نوشت؛ منابع طالبان ویدیوهایی را از تظاهرات علیه آمریکا در کابل و برخی شهرهای دیگر منتشر کرده‌اند که ظاهرا علیه کشتن ایمن الظواهری در مرکز کابل است و تظاهرکنندگان شعار "مرگ بر آمریکا" می‌دهند.

خالد زدران، سخنگوی پلیس کابل با نشر ویدیویی از تظاهرات حامیان طالبان در این شهر نوشته است که «به نظر می‌رسد که مردم از هر گوشه کشور با هیجان زیاد از نظام حاکم و شکست آمریکا رضایت دارند.»

 او افزوده که طالبان همچنین «به هیچ کس اجازه نمی‌دهد که از کشور ما، امنیت هیچ کشوری را تهدید کند، اما به هیچ کشوری نیز اجازه نمی‌دهد امنیت اینجا را تهدید کند.»

صبح شنبه گذشته 30 ژوئیه، هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی با پرتاب راکت‌هایی به یک خانه در منطقه شیرپور کابل، ایمن الظواهری، رهبر القاعده را کشتند. طالبان این حمله را محکوم کرده است و چهار روز بعد رسما از حضور رهبر القاعده در مرکز کابل اظهار بی‌اطلاعی کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر