کد خبر: 138327
A

نورجلال جلالی، معاون وزیر داخله (کشور) طالبان، در یک کنفرانس مطبوعاتی وجود واحدهای انتحاری در ساختار نیروهای امنیتی طالبان را تایید کرد و گفت که آنها «افتخار» طالبان هستند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بی بی سی نوشت : نورجلال جلالی، معاون وزیر داخله (کشور) طالبان، در یک کنفرانس مطبوعاتی وجود واحدهای انتحاری در ساختار نیروهای امنیتی طالبان را تایید کرد و گفت که آنها «افتخار» طالبان هستند.

این مقام دولت اسلامی امروز، یکشنبه (۶ سنبله/شهریور) در کنفرانس مطبوعاتی گزارش دهی سالانه وزارت داخله در پاسخ به سوالی گفت: «کندک استشهادی (واحد انتحاری) جزو جهاد ما و افتخار ماست که البته شمار کم یا زیاد آن، جزو اسرار است و لازم نمی‌بینیم که در موردش توضیح بدهیم.»

وجود نیروهای انتحاری (به گفته طالبان استشهادی) در ساختار نیروهای نظامی/امنیتی افغانستان بی‌پیشینه است. طالبان از این افراد در حملات علیه نیروهای بین المللی و در شهرها استفاده می‌کرد که قربانیان زیاد غیرنظامیان را نیز به جا گذاشته است.

پیش‎تر نیز سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان در سخنرانی خود در یک گردهمایی در شهر قندهار، گفت که ۱۰۵۰ نفر از اعضای گروه او، یعنی شبکه حقانی طالبان در یک و نیم دهه گذشته حملات انتحاری انجام داده‌اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر