کد خبر: 138732
A
ابراز امیدواری یک مقام قطری برای احیای برجام؛

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معتقد است: توافق برجام در طولانی مدت منجر به افزایش امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه خواهد شد.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر شب گذشته با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران تلفنی گفت‌وگو کرد.

در این تماس برخی مباحث کنسولی و همچنین آخرین وضعیت مذاکره برای لغو تحریم ها مورد ارزیابی و رایزنی طرفین قرار گرفت.

بر اساس گزارش الجزیره، وزارت خارجه قطر در بیانیه ای در این رابطه نوشت که محمد بن عبدالرحمن در این گفت‌وگوی تلفنی بار دیگر بر امیدواری دوحه برای رسیدن به توافق میان تهران و واشنگتن در راستای احیای برجام تاکید کرد.

وی نسبت به امضای توافق عادلانه برای همه طرف ها و درنظرگرفتن نگرانی همه کشورها ابراز امیدواری کرد و گفت که این امر در راستای امنیت و ثبات در منطقه است.

پیش از این یک مقام قطری به خبرگزاری رویترز گفت که چارلز میشل، رییس شورای اروپا که قرار است به قطر سفر کند، با مقامات بلندپایه این کشور دیدار خواهد کرد تا درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، از جمله بحران روسیه-اوکراین، بحران انرژی و برخی دیگر از مسائل مانند افغانستان، ایران و مسائل اسراییل-فلسطین بررسی کرده بحث و رایزنی کنند.

سفر رییس شورای اروپا به قطر که یکی از کشورهای حامی احیای توافق هسته‌ای در منطقه بوده و تاکنون به سهم خود برخی تلاش‌های دیپلماتیک مانند میزبانی گفت‌وگوهای غیرمستقیم برجامی میان ایران و آمریکا انجام داده است، در بحبوحه مذاکره ایران با طرفین توافق هسته‌ای و آمریکا برای احیای این توافق انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر