کد خبر: 142339
A

نیروهای امر به معروف طالبان، دختران دانشجویی که برقع نداشتند را شلاق زدند

طالبان در بدخشان افغانستان از ورود دانشجویان دختری که برقع نپوشیده بودند، به دانشگاه جلوگیری کرد. بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ماموران امر به معروف و نهر از منکر طالبان با استقرار در مقابل در ورودی این دانشگاه آنها را با شلاق مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند و تنها کسانی که برقع به صورت دارند توانستند وارد دانشگاه شوند.

نیروهای امر به معروف طالبان، دختران دانشجویی که برقع نداشتند را شلاق زدند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یورونیوز نوشت: طالبان در بدخشان افغانستان از ورود دانشجویان دختری که برقع نپوشیده بودند، به دانشگاه جلوگیری کرد.

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ماموران امر به معروف و نهر از منکر طالبان با استقرار در مقابل در ورودی این دانشگاه آنها را با شلاق مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند و تنها کسانی که برقع به صورت دارند توانستند وارد دانشگاه شوند.

ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی نیروهای طالبان را با شلاق در میان دختران دانشجو نشان می‌دهد. آنها در این تصاویر با شلاق زدن تلاش می‌کنند دختران را متفرق کنند.

در تصاویر منتشر شده بیشتر دانشجویان دختر پوشش کامل دارند و تنها چند نفر از آنها روسری رنگی به سر کرده‌اند. پس از این برخورد با دانشجویان دختر، تظاهراتی در مخالفت با سیاست‌های طالبان در آن محل شکل گرفته و دانشجویان شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند.

نقیب‌الله قاضی‌زاده، رییس دانشگاه بدخشان در گفتگو با رسانه‌های داخلی افغانستان رفتار خشونت‌آمیز با دانشجویان را تایید کرده و گفته است که به خواست دانشجویان رسیدگی می‌شود.

دانشجویان می‌گویند سختگیری در مورد حجاب آنها از سوی اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان به آنها تحمیل می‌شود و از نظر آنها تنها پوشیدن برقع مورد قبول است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر