کد خبر: 143558
A

بایدن پیروزی جمهوری خواهان را تبریک گفت

بایدن رییس جمهور آمریکا گفت: من به «مک کارتی» رهبر جمهوری ‌خواهان در مجلس نمایندگان به خاطر کسب اکثریت مجلس نمایندگان توسط جمهوری ‌خواهان تبریک می ‌گویم و آماده همکاری با جمهوری‌ خواهان مجلس هستم.

بایدن پیروزی جمهوری خواهان را تبریک گفت

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ منابع خبری اعلام کردند که در پی انتشار گزارش هایی درباره پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با صدور بیانیه ضمن اذعان به شکست دموکرات ها، پیروزی جمهوری خواهان را تبریک گفت.

بر همین اساس، رسانه‌های آمریکایی، حزب جمهوری ‌خواه این کشور را صاحب اکثریت کرسی‌ های مجلس نمایندگان آمریکا معرفی کردند.

بر اساس اعلام این رسانه ها، جمهوری ‌خواهان با تعدادی بین ۲۱۸ تا ۲۲۳ کرسی، صاحب اکثریت مجلس نمایندگان می‌ شوند.

در بیانیه رئیس جمهوری آمریکا آمده است: من به «مک کارتی» رهبر جمهوری ‌خواهان در مجلس نمایندگان به خاطر کسب اکثریت مجلس نمایندگان توسط جمهوری ‌خواهان تبریک می ‌گویم و آماده همکاری با جمهوری‌ خواهان مجلس هستم.

بایدن تصریح کرد: من با همه، چه جمهوری‌ خواه و چه دموکرات که مایل به همکاری با من باشد، کار خواهم کرد تا نتیجه ‌ای برای خانواده‌های کارگران به ارمغان بیاورم.

البته رئیس جمهور آمریکا در پایان هشدار داد که آینده آمریکا نباید دچار جنگ سیاسی و حزبی شود و مردم آمریکا از دولت می‌ خواهند که برای آنها کار انجام دهد.

با توجه به اینکه جمهوری خواهان اکنون کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفته‌اند، برنامه بایدن برای دو سال باقی مانده از دولتش احتمالاً با ضربه‌های بزرگی روبرو خواهد شد.

منبع: مهر
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر