کد خبر: 144932
A

فرانسه از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در اتحادیه اروپا خبر داد

فرانسه مدعی شد اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را درباره نقض حقوق بشر و ارسال هواپیما‌های بدون سرنشین ایران خوانده، علیه تهران اعمال می‌کند.

فرانسه از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در اتحادیه اروپا خبر داد

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه روز پنجشنبه گفت، اتحادیه اروپا قرار است با تحریم‌های جدید علیه ایران موافقت کند.

آن کلر لژاندر در گفتگو با خبرنگاران گفت: وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره تعیین نام‌های جدید افراد و شرکت‌هایی که هواپیما‌های بدون سرنشین به روسیه صادر می‌کنند، بحث خواهند کرد.

ایران گفته است که تعداد کمی پهپاد را قبل از حمله به اوکراین به روسیه ارسال کرده است. روسیه استفاده نیروهایش از پهپاد‌های ایرانی برای حمله به اوکراین را رد کرده است.

اتحادیه اروپا از ماه اکتبر تاکنون دو دور تحریم را در قالب مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر علیه ایران اعمال کرده است.

قدرت‌های غربی مدعی هستند که همچنان شاهد ارائه پهپاد‌های ایرانی به روسیه هستند و معتقدند تهران به زودی موشک‌های بالستیک را نیز عرضه خواهد کرد.

این در حالی است که روز گذشته، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در خصوص ادعا‌های مطرح شده درمورد انتقال موشک‌های بالستیک از ایران به روسیه به خبرنگاران گفت که آمریکا مدرکی مبنی بر انتقال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین مشاهده نکرده است.

دو منبع دیپلماتیک گفتند که انتظار می‌رود تحریم‌های جدید روز دوشنبه تصویب شود.

شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در جلسه روز دوشنبه خود در بروکسل درباره تحولات مربوط به ایران و روسیه رایزنی خواهد کرد. 

اینترفکس در این باره گزارش داد در این جلسه که به ریاست جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و در سطح وزیر خارجه برگزار می‌شود درباره جنگ روسیه و اوکراین و مسائل مربوط به ایران بحث و تبادل‌نظر خواهد شد. / باشگاه خبرنگاران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر